Wiko VIEW

Niedługo zobaczymy tablet tak bezpieczny, jak Blackphone

Bezpieczeństwo naszych danych z dnia na dzień jest dla nas coraz ważniejsza. Wszyscy przecież nadal mamy w głowie aferę Snowdena, który ujawnił, że największe firmy technologiczne współpracowały z rządem USA i służby bezpieczeństwa miały praktycznie nieograniczony dostęp do informacji. Potem jeszcze był wyciek zdjęć z iCloud, który zaszkodził wielu gwiazdom kina. Rozwiązaniem takich problemów ma być Blackphone, czyli bezpieczny telefon. A niedługo do kompletu dostaniemy też bezpieczny tablet.

Firma Geeksphone współpracująca z Silent Circle stworzyła telefon pracujące pod kontrolą specjalnej wersji Androida (PrivatOS), która nie idzie na żadne kompromisy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Rozmowy oraz wiadomości tekstowe są szyfrowane, a jeśli chcemy skorzystać z sieci, to również będzie to zabezpieczone. Teraz Jon Callas z Silent Circle powiedział, że niedługo trafi na rynek tablet, który również będzie stawiał na bezpieczeństwo naszych danych. Poza tym możemy się spodziewać nowego, bezpiecznego smartfona.

Na razie nie wiadomo kiedy to urządzenie pojawi się na rynku, jaka będzie jego cena oraz co dokładnie nam zaoferuje, ale nie to jest najważniejsze. Dla wielu ludzi bezpieczeństwo to podstawa i zapewne znajdą się na niego chętnie. A Wy porzucilibyście Wasze topowe tablety i zamienili je na super bezpieczną dachówkę tej firmy?

Komentarze

 • kaziu na BlakBeri :)

  Android bezpieczny??? Hahaha
  100k zdjęć tępych, amerykańskich celebów, które “wyciekło” z iCloud jest niczym w porównaniu z prywatnymi danymi 5.000.000 “szarych “, zwykłych użytkowników Google, ale o tym szanowne media już dawno przestały pisać.
  Żenada, każda potencjalnie bezpieczna aplikacja na androida, ios, blackberry czy windows może gromadzić I udostępniać nasze dane np. Słynny Facebook Messenger robi to oficjalnie. Zainteresowanych odsyłam do specjalistycznej prasy. Odkąd nastała era smartfonów żaden użytkownik nie jest bezpieczny
  Hough!

  • W jaki sposób miałbyś ucierpieć przez tą całą inwigilację?

   • twojemail

    W taki ze np zabiorą ci haslo do emaili jakis portali gier wszystkiego co ma jakakolwiek wartosc czasami się zdaza to rowniez z kontami bankowymi choc teraz jest znacznie lepiej z zabespieczeniami. Zdjecia prywatne to tez cos. Celebryci czesto maja nagie fotki itp wiec szantaze itp sie zdazaja żyjemy w XXI wieku… wieku piractwa tylko ze nie jak dawniej na morzu tylko juz w internecie. Rzady rekrutują armie hakerów… elektornika to przyszłość i ludzie to wiedza.

    • Nie sądzę aby zwykłym szarym ludziom mogło to zagrażać, owszem jeśli ktoś zarabia kokosy to może się o to martwić.

  • Tomasz Lenartowski

   Kiedy w komentarzu pojawia się coś w stylu “Hahaha” wiadomo już, że komentator błyśnie.

  • slv

   @kaziu na BlakBeri :)
   Coś wiesz, ale nie do końca ?
   Doczytaj z tymi 5mln ‘prywatnych danych zwykłych użytkowników Googla’, bo właśnie potwierdzasz tak pisząc jak piszesz, że przeczytałeś tylko parę nagłówków w ‘mainstreamowych mediach’. A prawda leżała kompletnie w innym miejscu. Przerażające jest takie wszechobecne powtarzanie – w zasadzie nieprawdy. Szok.

   Co do szpiegujących aplikacji, to faktycznie. Ciekawe które aplikacje nie kradną jakiś danych – takich albo innych…. Routery kradną, telefony kradną.
   Stąd te wszystkie opensource, żeby można było w kod zajrzeć i przynajmniej trochę to ograniczać.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona