Ważne

Google Sklep Play 5.0 – przeprojektowany w myśl Material Design

Google skrupulatnie realizuje plan dostosowywania swoich aplikacji do nowej stylistyki. Tym razem kolejnym programem, który zostaje odmieniony jest Sklep Play. W przeciągu najbliższego tygodnia aktualizacja powinna pojawiać się u każdego, dla niecierpliwych mamy plik APK. 

Czekam cały czas na odświeżonego Gmaila, ale Sklepu Play też używa się względnie często. Google nie wprowadziło radykalnych zmian, by trzeba było uczyć się poruszania od nowa. Numer 5.0 przyniósł między innymi nową ikonę główną i ikonkę na belce powiadomień. To jednak kosmetyka z tym, co zmieniło się w szacie graficznej.

google sklep play ikona

Google Sklep Play 5.0

Nowością – wcześniej tego nie dostrzegłem – jest gest przesunięcia w dół i zamknięcia informacji. O co chodzi, otóż teraz sekcja “CO NOWEGO” jest podświetlana na zielono. Kliknięcie w prostokąt powoduje wyświetlenie większej ilości informacji, a przesunięcie w dół po ekranie zamyka ten podgląd.

We wcześniejszych aplikacjach firma wprowadzała pomniejsze usprawnienia, które teraz z odnowioną kolorystyką tworzą właściwą całość. Mam tu na myśli np. kompletnie przezroczystą belkę, która wraz z przesuwaniem nabiera zielonego koloru.

W najnowszej odsłonie swojego Sklepu Google sprytnie przekształca trzy kreski w strzałkę podczas wysuwania bocznego podmenu. To w sumie nic nieznaczące z punktu technicznego niuanse, ale cieszą oko.

google sklep play 5.0 belka

google sklep play 5.0 belka 2

Sklep Play w wersji 5.0.3 można pobrać tutaj.

Komentarze

 • Asdf

  Z wielu rzeczy ściąganych z podejrzanych stron ściąganie sklepu wydaje sie najglupsze

  • koszalinski

   No skądś te tysiące poinfekowanych sprzętów muszą brać, nie? :D

   • barilla

    no tak bo apkmirror to podejrzana strona…

    • Piotr

     No co Janusze androida mysla, ze wlasnie uratowali swoj telefon przed porwaniem przez chiny :D

 • Jacenty

  Strzałka zamiast trzech kresek do wysuwania bocznego menu… To wyłamanie się z konwencji interfejsów dla androida. Wszystkie aplikacje jakie dotąd używałem oznaczały wysuwane menu przez trzy poziome kreski, na iOS i wielu aplikacjach z bootstrapem też tak jest.

  • Maciej Szkudlarek

   jaka strzałka do wysuwania menu? strzałka jest do schowania bocznego menu, trzy kreski dalej je otwierają…

 • pamk22

  Wiem, że funkcjonalność ważniejsza od wyglądu, ale… ta nowa ikona jest brzydka :(

 • PiotrKrzempek

  U mnie po tej aktualizacji występuje taki problem, że nie mogę nic zainstalować. Zawsze zwracany jest błąd z informacją o braku miejsca w pamięci urządzenia. Po odinstalowaniu aktualizacji sklep działa poprawnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona