Ważne

Surface Pro 4 potwierdzony. Microsoft mówi o przyszłości swoich hybryd

Dzisiejszy wpis na blogu Surface potwierdza, że Microsoft planuje kontynuować linię Surface (Pro) i możemy liczyć na kolejną generację tego produktu. Skąd taka jednoznaczna wypowiedź u firmy, która mocno strzeże swoich sekretów?

Odpowiedź jest prosta – rynek korporacyjny. Coraz więcej firm zaczęło się interesować zastąpieniem swoich laptopów właśnie SP3 – w tym Lotus F1 Team. Zrobiły to już (częściowo) BMW, Coca Cola, Louis Vuitton, Avanade i wiele innych. Jeśli świat korporacyjnego IT jest komuś bliski ten wie, że informatycy, zanim złożą zamówienie na jakiś produkt – muszą uzyskać potwierdzenie jego pełnego wsparcia i kontynuacji. Dotąd, polityka Nadelli nie była jasna i nie było wiadomo czy nie postanowi nagle zakończyć inwestowania we własną linię sprzętu. Ta niepewność sprawiała, że działy IT wahały się czy SP3 są przyszłościowe.

Lotus-F1-Team

Microsoft wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom i nie chcąc blokować potencjalnych nowych zamówień – bez podania szczegółów – oświadczył, że następne generacje linii Pro będą współgrać z akcesoriami takimi jak klawiatury, doki i zasilacze. Wspomniał też o pełnym wsparciu systemowym, jeśli chodzi o aktualizacje, zabezpieczenia i możliwość upgrade do Windows 10.

(…) the following Surface Pro 3 accessories are designed with our product roadmap in mind and will be compatible with the next generation of the “Pro” line of Surface: Today’s Surface Pro 3 Type Covers, Our “infrastructure” accessories such as our power adapter, Ethernet adapter, and more, The Surface Pro 3 Docking Station

A to oznacza, że w 2015 roku pojawi się Surface Pro 4. To z pewnością dobra informacja dla wszystkich fanów tej serii, pokazująca, że linia Surface dalej jest poważnie traktowana przez firmę i już wkrótce może okazać się biznesem, który zacznie przynosić wymierne dochody. Po więcej informacji odsyłam do oficjalnego bloga Surface.

Microsoft is putting its full and sustained support behind the ongoing Surface program as one of a number of great hardware choices for businesses large and small.

”–

Komentarze

 • mały kazio

  Niech by zaczęli go sprzedawać u nas, to pewnie w mojej korporacji dałoby się namówić decydentów akceptujących koszty do Surface przynajmniej dla vipów.
  Chociaż najtańsze wersje kosztują praktycznie tyle samo co obecnie kupowane laptopy z serii biznesowej.
  Jedynym minusem jest to, że korporacja raptem z rok temu skończyła migrację do Win7.
  I pewnie w większości korporacji jest podobnie.

  • U mnie przeszliśmy na 7… w tym roku (w pełni). Ale jestem bliski namówienia dyrektora na SP3 przynajmniej dla naszego 15-osobowego zespołu.

   Najgorsze jest, że mój gówniany, gruby Dell z Ivy Bridge kosztował porównywalnie z Surface Pro 3. Ale przeforsowanie czegoś w korpo to kopanie się z koniem…

   • mały kazio

    U nas przynajmniej dało się przejść z ciężkich laptopów na ultrabooki, bo kosztowały mniej więcej tyle samo.

   • mały kazio

    Dla korpo dużym problemem też będzie to, że nie mają w Polsce serwisu.

    • Myślę, że to nie problem, bo polityka firmy jest taka – kupić więcej – jak się popsuje, to dawać nowy i instalować z obrazu system, a zepsuty kurierem do serwisu.

 • uru28

  Lotus DOSTAŁ sprzęt bo M$ jest ich partnerem, niestety rokowania na pozostanie tego Teamu w F1 nie są zbyt pomyślne…Do tego ostatnio zaczynają pojawiać się obawy że w kontekście Win 10 M$ zrobi poraz kolejny numer z pozostawieniem użytkowników mobilnych (WP 8.1) na lodzie podobnie jak to miało miejsce z WP7.8. Pozytywnym jest z pewnością fakt iż zaczyna być coś wiadomo z wyprzedzeniem.Stabilność polityki to coś na co liczą nie tylko korpo ale i klienci indywidualni.

  • Update z WP8.1 do 10 jest pewny i oficjalnie zapowiedziany :)

   Pytanie czy wszyscy producenci zdecydują się zrobić nowy firmware dla wszystkich starych modeli.

   • Arek

    Mam pytanie odnośnie Surface Pro 3
    System można ustawić w naszym ojczystym języku?
    potrzebuję go do konkretnego oprogramowania, które nie chce się instalować na angielskiej wersji systemu.
    Z góry dziękuję za odpowiedź

    • Tak, ja używam polskiego języka w systemie

    • Sony

     Albo jest wybór – alrbo – pobiera sie paczkę językową :) i po zawodach.

 • barilla

  Jakby jeszcze zaczęli powoli sprowadzać cenę urządzenia w dół z kolejnymi generacjami, to nie mam wątpliwości że SP byłby za kilka lat dość powszechnym widokiem i to nie tylko w rękach biznesmenów czy pracowników korporacji.

  • Będzie to możliwe tylko jeśli zrobią wersję z Atomem. Porównując cenę SP3 z konkurencyjnymi Ultrabookami z i3/i5, powiedziałbym, że jest “okazyjna” (od $800. Dla porównania nowa Yoga 3 Pro zaczyn a się od $1300). Porównując z tabletami? No właśnie… Tutaj mamy problem.

   Choć warto pamiętać, że 64 GB / 4 GB RAM SP3 z i5 jest tylko 100 $ droższy niż 64 GB iPad Air z 1 GB RAM.

 • Marek

  Gdyby wyposażyli ten model w modem 4G, oraz zaprojektowali stację dokującą na współpracę z dwoma monitorami, po prostu rewelka, gwarantuję popyt. A tak nawet dla VIP-ów lipa, właśnie z powodu braku modemu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona