Ważne

Bill Gates chwali Apple Pay i liczy na rozwój mobilnych płatności

Założyciel Microsoftu udzielił wywiadu telewizji Bloomberg, gdzie bardzo pozytywnie wyrażał się o ApplePay. Wspomniał także o potencjale, jaki niosą ze sobą płatności mobilne.

Bill Gates podkreślał wysoki poziom bezpieczeństwa nowej usługi Apple oraz brak konieczności noszenia ze sobą fizycznej karty płatniczej. Dzięki temu firma z Cupertino ma szansę przyczynić się do popularyzacji tego typu płatności oraz wprowadzić je na całkowicie nowy poziom. Założyciel Microsoftu powiedział, że mimo konkurencyjnych rozwiązań, które już od dawna są na rynku (jak Google Wallet), to Apple ma szansę dotrzeć do mas, a on sam pokłada największe nadzieje w Apple Pay.

Usługa prawdopodobnie zostanie uruchomiona w październiku wraz z aktualizacją do iOS 8.1, jednak nie będzie dostępna w Polsce. Nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) będziemy mogli z niej korzystać.

Korzystać z Apple Pay będą mogli mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, posiadający iPhone 6 lub 6 Plus oraz w przyszłości także Apple Watch.

Link do całego wywiadu w języku angielskim znajduje się w źródle.

Komentarze

  • uru28

    Nie chcę być złośliwy,ale u nas próbowała to wcisnąć Biedronka i skończyło się na tym że w końcu można tam płacić kartą;)

    • Tomek

      No nie do końca – bo Biedronka oferowała coś zupełnie innego i jej problemem było to że na starcie można było korzystać tylko z GetIn i Alior – tylko polskie banki – wszystkie zagraniczne nie były obsługiwane. Nie wiem jak to rozwineło się teraz. Ale karty i tak były nieuniknione – to jak gotówka – nadal będą i to długo.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona