Wczesny Android L pokazany na Samsungu Galaxy S5!

We wrześniu jeszcze pisałem o tym, że wg. SamMobile Samsung ma mieć Androida L dla swoich topowych urządzeń jeszcze w tym roku, dokładniej rzecz ujmując pod koniec listopada lub na początku grudnia. Dziś okazało się, że to prawda, a na wideo uwieczniono wczesną wersję Androida L odpaloną na Samsungu Galaxy S5. 

Muszę przyznać, że wygląda to ładnie, ale jak dla mnie tylko ładnie. Samsung, jak tylko mógł, narzucił swoją własną stylistykę dla Androida L. Redaktorzy SamMobile dostali w swoje ręce bardzo wczesną wersję. Początkowo chcieli ja udostępnić wszystkim, ale po dwóch dniach doszli do wniosku, że ta kompilacja (LRW58J) nie nadaje się do codziennego użytkowania, ponieważ jest wolna i pełna błędów.

Koreańczycy bardzo wcześnie zaczęli testować Androida L, co widać na załączonym wideo i zrzutach. Nie wszystko jest jeszcze spójne, a niektóre aplikacje, jak np. Kalkulator odpalają się bardzo wolno. W niewielu miejscach widać konkretny Material Design, pływający przycisk w niektórych aplikacjach jest, w innych go usunięto albo jeszcze nie dodano. Projektanci mają sporo do do zrobienia.

Wygląda na to, że Samsung zrezygnował z ciemnego tła, jakie stosował do tej pory w swoich nakładkach i wykorzysta jasne tło, a w niektórych miejscach nawet grafikę w tle.

Komentarze

 • Wiem, że to wczesna kompilacja, ale na razie wygląda potwornie niespójnie.

 • TheMatrixan

  Skąd wiadomo, że to Android L? Przecież, nie pokazał tego w ustawieniach. Była tylko notatka, ze to rzekomo to L. Zdjęcie 45/59 to Android kitkat. A wygląd można zmodyfikować. Równie dobrze to może być każdy inny Android, ze zmodyfikowaną nakładką.

  • To fakt, że nie pokazano w ustawieniach co to za Android. Jednak SamMobile to dość wiarygodne źródło informacji.

 • yossarian

  Dlaczego samsung musi zawsze zrobić to tak cukierkowo brzydkie? Czysta Lka jest o niebo ładniejsza.

  • To wczesna wersja… Poczekajmy na finał, może się postarają ;)

 • Marcin Mierzejewski

  Android L nie przemawia do mnie designem i podejściem stylistycznym. Spłaszczenie jest po prostu kaleczeniem rzemiosła.

  • barilla

   Dobrze wiedzieć że nie jestem jedyny :) Tzn nie mam nic do spłaszczania samego w sobie, ale uważam że obecnie jest stosowane do przesady i na zasadzie “podobno to jest modne to użyjmy gdzie się da”.

 • Januż

  Wyprodukuję najładniejszy system operacyjny na świecie o zerowej funkcjonalności, a fani gadżetów go kupią.

 • kinek

  Przynajmniej dialer nie laguje;)

 • mmx

  Na załączonych fotkach widać w zasadzie tylko pakiet modyfikacji UI.
  A tak poza tym …..rzygam touchwizem już (szczerze go nienawidzę) serio + samsungowymi bezużytecznymi dla mnie apkami na siłę wrzucanymi. Pierwsza rzecz jaką robię z samsungowym urządzeniem opartym na Andku to wywalam wszystko (co się da) od samsunga bo nie to zwyczajnie nie urzeka (wg mnie na każdym urządzeniu winien być wygrywany czysty Android i oczywiście odblokowany bootloader w standardzie)

  Szczególnie jeśli ktoś kupuje te urządzenia w normalnym sklepie płacąc pełną odpłatność.
  Dość “uszczęśliwiania” na siłę.

  • Arrczi

   Przecież nie kupujesz Androida tylko smartfon od Samsunga. Mogą tam dać co tylko chcą nawet WP8.1 lub iOS8 jak się dogadają. Chcesz czystego Androida kup coś od Google.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona