Ważne

50 nowych firm będzie tworzyć tablety i smartfony z systemami Microsoftu

Microsoft już jakiś czas temu uwolnił od opłat licencyjnych urządzenia mniejsze niż 9 cali. Był to świetny ruch, który w dłuższej perspektywie pozwoli nawiązać walkę z Androidem i budżetowymi produktami pracującymi na systemie Google. Wszystko wskazuje na to, że powoli to następuje, ponieważ Terry Myerson z Microsoftu powiedział o 50 nowych producentach tworzących urządzenia z tymi systemami.

Jeśli uważnie śledzicie nasze wpisy, to na pewno poznaliście już wiele firm, głównie z Chin, które produkują tanie tablety lub phablety z Windows 8 oraz Windows Phone 8. Oczywiście jest wśród nich również kilka większych producentów, ale siłą napędową systemów Microsoftu mogą okazać się orientalne firmy. Szczególnie, że nic się nie ma zmienić w kwestii licencji na małe urządzenia.

blu-win-hd

Do USA wchodzą smartfony firmy Blu, a jednym z nich jest BLU Win HD. Został on wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 4-rdzeniowego Snapdragona 200, 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim także 8 GB pamięci wbudowanej, slot na kartę MicroSD, 8-megapikselowy aparat główny (2 Mpix na przednim panelu), baterię o pojemności 2200 mAh oraz funkcję dual SIM. Jego cena to 179 dolarów.

Takimi właśnie urządzeniami Microsoft może skutecznie odebrać trochę rynku Google i Androidowi. Nie są one najmocniejsze, ale zapewnią dobrą wydajność i świetną cenę.

Komentarze

 • Pioter

  Taki ogórkowy HTC One ;)

  • Mi też od razu skojarzył się z HTC One :)

 • Adam

  Już widzę problemy z aktualizacjami

  • Wręcz przeciwnie. Firmy takie nie stosują własnych aplikacji, więc aktualizacje dostają od razu. A aktualizację oprogramowania układowego są niezależne od Microsoftu, ale to inna para kaloszy.

   • mały kazio

    Mam nadzieję, że MS zastrzegł to sobie w umowach z producentami.
    Vide wcześniejsze modele Samsunga i htc z windowsem.
    Samsung chyba nadal nie ma win8.1

 • steveminion

  Nareszcie, nawet jeśli to cios wymierzony w Androida to przyda się też dodatkowy kopniak w d… Apple’a :)

 • Darek

  Czekam na tablety od HP. Stream 7 z ekranem 7′ 1366×768, za 100$ to coś na co czekam. Ciekawe, czy będzie u nas kosztował 450 zł (ok. 100 euro) czy więcej?

  • 1280×800 !

   • Darek

    Kilka źródeł twierdzi, że 1366×768. HP na stronie podaje tylko HD, natomiast np. 14′ HP Stream Notebook ma ekran opisany jako “35.6 cm (14″) diagonal HD BrightView LED-backlit (1366 x 768)” Nawet, jeżeli to będzie tylko 1280×800, to też będzie lepiej niż u konkurencji w tej cenie :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona