Wyciekły mapy Nokii dla Androida i dobrze się zapowiadają

Pod koniec sierpnia na Tabletowo pojawił się wpis, który traktował o HERE Maps dla urządzeń Samsunga. Teraz okazało się, że do sieci wyciekł plik APK testowej wersji aplikacji. Po pierwszych kilkunastu minutach muszę powiedzieć, że fińskie mapy zapowiadają się świetnie. 

Po tym, jak świat obiegła informacja o dostępności HERE Maps na Samsungach mówiło się o uzależnieniu Koreańczyków od Google, a Ci którzy nie posiadają Samsunga mogli tylko z zazdrością na to wszystko patrzeć. Na szczęście dla nas okazało się, że na dowolnym urządzeniu z systemem Android od wersji 4.0 można zainstalować mapy i nawigację w jednym.

Instalacja jest oczywiście banalna. Po niej należy poczynić identyczne kroki, jak na Windows Phone, najważniejszym jest zapisanie mapy Polski do pamięci urządzenia.

Jeżeli jesteście zainteresowani to odsyłam tutaj. Aplikacja jest w fazie beta, a instalator waży 35,55 MB. Z kolei mapa Polski zajmuje 480,4 MB. Niestety nie wszystko jest spolszczone, a pierwszy mankament, jaki zauważyłem w porównaniu do map Google, to natężenie ruchu jest pokazywane na znacznie mniejszej ilości ulic. Są ujęte tylko główne arterie. Do tego nie działa to jeszcze tak płynnie, jak u konkurenta. Jednak pamiętajmy, że jest to jeszcze wersja testowa.

Na ostudzenie emocji – to tylko, albo aż, wyciek pliku APK. W chwili obecnej wiadomo tylko, że mapy na pewno będą dostępne na tabletach i smartfonach Samsunga. Nie wiemy nic na temat innych urządzeń z Androidem.

Komentarze

 • mobile4you

  Mi zadziałało tylko na tablecie Samsunga :-(

 • pirug

  Bardzo fajna nawi. Dziala.zacnie na Note 3. Nawet lepiej niz ma sluzbowej Nokii. Pewnie dlatego ze na Samsungu mam wiekszy i lepszy ekran ;)

 • Tedi

  Na samsungu galaxy mini 2 z CM 10.2 nie pobiera mi map :-(

 • Michał Spiechowicz

  Na moto g dziala bez problemu

 • Adam33

  Działa na TAB S oraz ACE2, super :)

 • barilla

  Ktoś może podać jeden argument po co ktoś miałby się tym interesować mając świetne i darmowe google maps? Bo korzystam z nich od 3 lat jako jedynej nawigacji i naprawdę nie wiem co można by zrobić w nich lepiej, może poza udostępnieniem pełnego trybu offline na wypadek wyjazdów za granicę. Ale nawet to niedługo przestanie być argumentem wobec zapowiedzianego zniesienia opłat roamingowych.

  • seseseke

   Po to aby nie marnowac pakietu danych i korzystac z nawi tylko poprzez gps…

  • wójo Stefan

   bo te świetne darmowe mapy sa do dópy.
   sa kompletnie rozjechane w przypadku Pekinu.
   Nie pokrywają się z rzeczywistością. Są przesuniete o kilkaset metrów w stosunku do prawdziwej siatki ulic. Zgłaszałem to do googli i kompletnie to olali.

   • Sebastian

    “dópy”?

 • pawel

  NVIDIA tegra note 7 – aplikacja działa

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona