Wiko VIEW

Nvidia “przypadkiem” potwierdziła Nexusa 9

Zieloni dzięki sporom sądowym wyświadczyli mobilnej branży przysługę. W jednym z pism, które miało zostać przedłożone w sądzie zawiera wzmiankę o tajemniczym Nexusie 9. Okazało się, że w dotychczasowych plotkach było trochę prawdy. 

Dokładniej chodzi o sprawę, w której Nvidia oskarża firmę Qualcomm i Samsung o naruszenie ich patentów w tworzeniu układów graficznych. Ludzie firmy z Santa Clara wystosowali pismo, w którym zachwalają swoją Tegrę K1. Firma przytacza, w jakich urządzeniach wykorzystuje się lub będzie wykorzystywać ich układ.

Nie wiem czy przez pomyłkę, ale w jednej z linijek pada wyrażenie, że HTC Nexus 9, który pojawi się w trzecim kwartale działa właśnie na Tegrze K1. Potwierdzają się w ten sposób plotki, jakoby to Tajwańczycy stali za produkcją nadchodzącego tabletu.

Warto nadmienić, że już wcześniej pojawiały się przecieki, które dotyczyły specyfikacji Nexusa 9. Już wtedy mówiło się o Nvidia Logan (64-bity). Nowy Nexus powinien przynieść też nowego Androida. Póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie Android L, a może Android Lion, pojawią się dla mas, ale wiele wskazuje na to, że powinno to być już naprawdę niedługo.

Dziękujemy Nvidio za te informację. Czekamy na tablet, który może pojawić się już niedługo, wszak właśnie kończy się trzeci kwartał 2014 roku. ;-)

nvidianews_nvidia_com_imagelibrary_downloadmedia_ashx_MediaDetailsID_2996_SizeId_-1_SizeID_-1

Komentarze

 • Loko

  Szok i niedowilżanie … będzie nowy Nexus.

  • Hanter

   Bardziej by był szok jak by mial nie wyjsc albo mial 20 calowy ekran :)

 • typs

  Szkoda, że tego wszystkiego nie zmieścili w 7 max. 8 calach. Najpierw Nexus 7, potem 7 2013 a teraz mógłby być Nexus 7.7 z cieniutkimi ramkami i taką właśnie przekątną ekranu. Chyba, że będzie jeszcze następca 7.

  • pozdrawiam

   ja bym chcial 10, ale jak wyjdzie 9 kupuje bez wahania
   mam 7 i przegladanie stron dla mnie to mordega (fakt oczy coraz slabsze)

  • Adam

   7 to jest zdecydowanie za mało.

 • Barilla

  Trzeci kwartał się kończy ale przypomnę że duże firmy często operują według kalendarza “fiskalnego” który jest o jeden kwartał przesunięty, czyli 3 kwartał może oznaczać październik – grudzień.

  • Adam

   Wcześniejsze plotki mówiły o 30 września.

 • Fedurrr

  Do grania za duży, do kieszeni nie wejdzie jak obecny Nexus 7 3g . wchodzi nawet w etui bez problemu. Jako mały tv za zaglowkiem na trasy czy gps w samochodzie to nie musze aż tak wydajnego posiadać, zostaje czekać na następcę kolejny rok.

  • Adam

   Jak dla mnie to idealny kompromis między 8 a 10,5 cala.

   Zamiast dwóch tabletów, jednego do domu i drugiego do noszenia kupię jeden uniwersalny.

 • Adas

  Era tabletów się nie długo skończy. Jeszcze trochę. Mnie już nawet bioshock na ipadzie nie jara. 2słowem TRACI to COS (zaimka nie licze)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona