Ważne

Nieznany tablet od Google dostrzeżony w FCC! Czy to będzie nowy 7-calowy Nexus?

Trendy wymuszają ciągłe zmiany. Jedną z nich jest zmiana przekątnej małych tabletów, które coraz częściej wypierane są przez stosunkowo młodą niszę, jaką są fablety. I tak, 7-calowce przeobrażają się pomału w 8-9 calowe dachówki. Taki też rozmiar miał mieć zapowiadany nowy Nexus. Tymczasem w Federalnej Komisji Łączności w USA wycieka 7-calowa wersja urządzenia od Google.

Tajemniczy model, którego nazwa kodowa to NX74751, pojawił się wczoraj w amerykańskim urzędzie rejestrującym nowe terminale. Tym samym możemy mieć pewność, że taki sprzęt faktycznie powstał. Z rozpiski jasno wynika, że producentem jest Google, natomiast sam tablet będzie miał 7 cali. Model ten będzie wyposażony w kilka modułów, w tym LTE. Natomiast niejednoznacznie można odebrać drugą tabelę na dole grafiki, z której wynika, że na liście akcesoriów znajduje się akumulator firmy LG o pojemności 2480 mAh. Według mnie połączenie 7 cali z tak marnym ogniwem jest lekkim nieporozumieniem.

Jednak nie to jest najważniejsze. Google zapowiadało ostatnio wprowadzenie nowej linii urządzeń – Android One. O ile prawdopodobieństwo, że to Nexus jest niewielkie (z racji przekątnej, akumulatora i poprzednich plotek), o tyle dane wpasowują się idealnie w wieści o nowej serii, jaką ma zamiar wprowadzić gigant z Mountain View. Oczywiście martwi słaby akumulator, jednakże wraz z Androidem L zmianie ma ulec środowisko uruchomieniowe z Dalvika na ART. Według pierwszych pogłosek, zapewni ono znaczną oszczędność zużycia energii przez urządzenia oparte o Androida. Jak będzie w praktyce, dowiemy się wraz z premierą pierwszych urządzeń. Mimo wszystko podchodzę do tych zapewnień z lekką rezerwą.  Na kulminację spekulacji musimy cierpliwie czekać do konferencji Google, która powinna odbyć się tej jesieni.

Komentarze

 • janko

  Że co, ten ART ma niby “oszczędzać energię”? Ale to będzie jakiś zupełnie nowy i zupełnie inny ART, niż ten dostępny od dawna? Bo ten, co jest, to żadnej zauważalnej oszczędności energii nie przyniósł. Pompowanie kolejnej marketingowej ściemy. Czego to wspaniałego nie będzie “w przyszłości”…

 • Slasher

  Marne ogniwo? widac, ze na fizyke w szkole nie chodziłes…

 • rip

  Bateria obecnego Nexusa: 3,7V * 3,950 Ah = 14,615VAh
  Bateria tego tabletu: 7,6V * 2,48Ah = 18,848VAh

  Nadal twierdzicie, że jest to “marne ogniwo”?

  • Marcin Mierzejewski

   Większe napięcie to większa moc dostarczana i wydalana. Przy technologii litowo-jonowych ogniw niewiele zmienisz, jeśli brakuje pojemności.

   • janko

    Kończyłeś szkołę za czasów towarzyszki Kudryckiej czy towarzyszki Hall? Bo widać efekty “nowoczesnej edukacji”…

   • MixhaL

    Możesz mieć i 100V a bateria nie odda Ci większej mocy niż o napięciu nominalnym 3.7V( aby uzyskać większą wydalaną moc z baterii należy je połączyć szeregowo żeby zwiększyć pojemność a nie napięcie !!! ), brednie Pan piszesz. Pojemność baterii podaje się w Wh a nie Ah. W Ah możesz podać pojemność pojedyńczej celi a nie całej baterii.

    • MixhaL

     Równolegle miiało być. Sorki mój błąd.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona