Ważne

Historia rozwoju serii Galaxy Note – infografika

Temat Samsunga Galaxy Note 4 był poruszany na Tabletowo tyle razy, że pewnie sam sprzęt zdążył już urosnąć do miana „celebryty” w świecie urządzeń mobilnych. Samsung jednak nie daje zapomnieć o tym, kto trzęsie rynkiem fabletów i wypuszcza ciekawą infografikę przedstawiającą historię całej serii Galaxy Note.

Sama grafika przedstawia porównanie wszystkich generacji koreańskiego “notatnika” wraz z kluczowymi elementami specyfikacji. Tym samym widać jak na dłoni, jaki postęp poczynił Samsung. Dla wielu osób to właśnie seria Galaxy Note stała się tą flagową, na którą czeka z utęsknieniem. I wcale się nie dziwię. O ile generacja “Esek” przestała być wyzwaniem dla konkurencji, o tyle “notatniki” zawsze są o krok przed resztą, mając w rękawie jednego asa – aktywny stylus, który wraz z koreańskim oprogramowaniem działa jak żaden inny na świecie.

Infographic-Galaxy-Note-Series-at-a-glance

Seria Note’ów przeszła daleką drogę od zdziwienia ludzkości po jej zachwyt. Dziś mało kto powie, że urządzenia te nie mają sensu. Trend na elektroniczne “notatniki” wciąż się rozwija i coraz częściej wyrastają rywale. Czekam z niecierpliwością na godnego przeciwnika dla Note’a. To z pewnością będzie piękny pojedynek.

Komentarze

 • Alicja P.

  moim zdaniem urządzenia te nie mają sensu

  • Johnnyjonjc

   Ok

 • Hanter

  Mam note n7000 czyli pierwszego poza baterią nie ma większych wad czasami tylko mały przycisk stylusa denerwuje … a co do rozdzielczości 3 i 4 to przesadzona … full hd w mniejszym urzadzenu niż 8 cali to jakieś nieporozumienie jak tak dalej tred na rozdzielczości się utrzyma to można będzie pomarzyć o 2 dniach mocniejszego użytku bez ładowania :(

  • ixtec

   Co do rozdzielczości to zgodzę się, ale tylko do czasu Gear VR.
   Tu będzie to realna korzyść. W przypadku normalnego użytkowania, matryca Note 2 spisuje się wg mnie tak samo dobrze jak Note 3 (oczywiście w Note 3 jest jaśniejsza zauważalnie).

  • LCD

   Ja mam porównanie bo ojciec ma Note 1 a ja Note 2 i poza smuklejszą obudową (węższy i przez to lepiej się trzyma) to jednak różnica w ekranie i działaniu rysika jest. W n2 poprawili niektóre błędy działania rysika i wykorzystali jego wady (działanie już nad ekranem a nie dopiero po naciśnięciu).
   A i tak planuje przesiąść się na N3 ze względu na lepszy ekran i aparat no i wygląd bardziej mi się podoba.

 • jendrush

  Chyba trochę przesadzili z rozmiarem grafiki Note 4. Wg. parametrów poniżej różnica w wysokości to 2,3mm, a grafika sprawia wrażenie dużo wyższej.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona