Ważne

Czy iPad Air 2 zadebiutuje 9 września wraz z nowymi iPhone’ami?

Początek września to miesiąc obfitujący w ciekawe wydarzenia. Mowa oczywiście o targach elektronicznych IFA 2014 i konferencji Apple’a. Jedno z nich już prawie za nami. Tymczasem już 9 września swoje pięć minut będzie mieć gigant z Cupertino, który jako jedyny postanowił zaprezentować swoje nowości na oddzielnym wydarzeniu. Ile zobaczymy na nim urządzeń? Wszystko wskazuje na to, że kilka.

Prezentacja, która odbędzie się we wtorek jest bardzo ważna dla korporacji z Cupertino. Od dawna wywierana presja odnosząca się do wielkości przekątnej ekranu, w końcu ma znaleźć swoje odbicie w poczynaniach firmy. Tym samym kończy się pewna era, era Steve’a Jobsa. Wizjoner ten był przeciwny stałemu powiększaniu ekranu. Możemy tylko gdybać jak zachowałby się ten wielki lider Apple, gdyby rynek był niezadowolony z malutkich, na tle konkurencji, iPhone’ów. Jedno jest pewne, tego już się nigdy nie dowiemy, zostawmy zatem te spekulacje duchom przeszłości. Za kilkadziesiąt godzin, już pod wodzą Tima Cooka, ujrzymy nowe urządzenia myśli technologicznej z Cupertino.

Zanim to jednak nastąpi, do sieci trafia przeciek dotyczący nowej generacji iPada Air. Według Ming Chi Kuo z KGI Securities debiut tego tabletu odbędzie się wraz z premierą nowych iPhone’ów. Kiedyś wspomniałem, że na pokładzie tych urządzeń ma znaleźć się czytnik linii papilarnych. Analityk potwierdza te dane, twierdząc jednocześnie, że nowe dzieło Amerykanów ma zostać uzbrojone w następce autorskiego układu Cyclone A-7, czyli procesor A-8. Według niego zobaczymy również antyrefleksyjną powłokę na ekranie, a sam tablet zadebiutuje w nowych, złotych barwach. Wraz z iPhonem i iPadem na rynek ma wejść inteligentny zegarek – iWatch.

Jeśli wierzyć plotkom, szykuje się całkiem ciekawa prezentacja i dużo nowości. Tak naprawdę jednak nie wiadomo czy wszystkie przewidywania Ming Chi Kuo się sprawdzą. Z przeciekami bywa tak, że raz są prawdziwe, a za drugim razem pozostają tylko pobożnym życzeniem. Całą prawdę poznamy już wkrótce, na drugim najciekawszym wydarzeniu września.

Komentarze

 • Jacek.P

  “Według niego zobaczymy również antyrefleksyjną powłokę na ekranie, a sam tablet zadebiutuje w nowych, złotych barwach”

  WOW! Same nowości;-)

  • moto

   Rewolucja!

 • misiek

  będzie jakaś transmisja na TABLETOWO?

 • Sfan

  ….i tak nie będzie miał ekranu7 S-AMOLED !
  Hehehehehehehehehe…..

 • AS

  Wielu tuzów biznesu opowiadało niejedną historię o tym, ze dane rozwiązanie jest wystarczające na wiele, wiele lat, jeśli nie na zawsze. Wiele lat temu sam Bill Gates twierdził, że nikomu nie potrzeba w pececie więcej pamięci, niż 640 kB. Na ówczesne czasy to było prawdziwe, ale tak naprawdę twierdzenie wywodziło się z faktu, że ówczesny DOS nie miał możliwości zarządzania większa ilością pamięci, a architektura opracowana przez Intela zadanie to mocno utrudniała. Podobnie jest z innymi szefami koncernów. Steve’owi wydawało się, ze jak on trzęsie rynkiem, to standardy przez niego wyznaczone będą jedynie słuszne. Ale to wszystko do czasu. Jak klienci zasmakują w czymś lepszym, to i magia nazwiska nie pomoże. Dlatego jestem przekonany, ze gdyby nie paskudna choroba, to Steve Jobs sam osobiście powiększałby dziś ekran iPhone’a. Tak na marginesie, ciekawe, czy plotki o 5,5-calowym iPhone’ie się potwierdzą.

  • Faplet.pl

   Ja jestem bardzo ciekawy 5,5″ phableta od Apple, oby się sprawdziła plotka.

 • Yanoosh

  “gigant z Cupertino”, “korporacji z Cupertino”, “myśli technologicznej z Cupertino” na pewno da się obejść te zwroty.

  • Tomasz Lenartowski

   Co powiesz na “Apple”, “Apple”, “myśli technicznej Apple”? ;P

 • Henryk

  No i nic nie zobaczyliśmy i o dziwo cisza jak makiem zasiał

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona