Ważne

Bioshock – konsolowy hit debiutuje w App Store

Ken Levine to człowiek, w którego portfolio znajdziemy pracę przy takich grach jak Thief: The Dark Project, System Shock 2 czy Bioshock. To właśnie ten ostatni tytuł, będący jednocześnie jego najpopularniejszym dziełem, doczekał się dziś wreszcie swojego oficjalnego, tabletowego wcielenia.

Fabuła gry pozwala nam wcielić się w rolę rozbitka ocalałego z katastrofy lotniczej, próbującego przetrwać w dziwacznym, podwodnym mieście będącym wynikiem nieudanego eksperymentu mającego na celu stworzenie odizolowanej od reszty społeczeństwa utopii, w której mogłyby żyć i tworzyć największe umysły świata. Nietuzinkowy klimat gry oraz ambitny, dojrzały scenariusz sprawiły, że wyróżniała się ona na tle innych wydanych w tamtym okresie FPS-ów, co pozwoliło jej przejść do historii jako jeden z najciekawszych tytułów stworzonych z myślą o konsoli Xbox 360. Tabletowa wersja gry stanowi dość wierny port oryginału, chociaż twórcy przyznają, że musieli w niektórych miejscach nieco uprościć grafikę. Zmianie uległo też oczywiście sterowanie, które zostało przystosowane do możliwości oferowanych przez ekrany dotykowe.

Gra Bioshock dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 13,99 euro. Jak na razie nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości tytuł ten ukazał się również na urządzenia z systemem Android.

Komentarze

 • Artur Węgliński

  Warto dodać że tytuł dostępny jest na iPad Air, iPad mini 2, iPad 4, iPhone 5s, iPhone 5c,
  iPhone 5.

 • walsie

  Myślę że do popołudniowego grudnia wyjdzie na androida.

 • kozubi

  Biorac pod uwage ze tablety z Windowsem, pozwalajace uruchomic wszystkie czesci Bioshock’a, sa i tanie i ogolno dostepne uwazam ze nie ma sie czym jarać. No moze lepiej jest to pod dotyk dopasowane

  • dred

   Racja. Do tego cena 3x za wysoka.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona