Ważne
Wiko VIEW

KitKat na 20,9% urządzeń z Androidem, Jelly Bean – 54,2%

Pamiętacie statystyki Androida sprzed miesiąca? Wtedy mówiło się o 17,9% urządzeń z Androidem pracujących pod kontrolą jednej z dostępnych wersji KitKata. Po kolejnych trzydziestu dniach ich udział w rynku wzrósł do ponad jednej piątej, dokładnie do 20,9%.

Tym, co warto zauważyć, jest wciąż znakomita pozycja lidera, czyli wersji Jelly Bean. Żelka cały czas, od wielu miesięcy, utrzymuje się na pierwszej pozycji z ponad 50-procentowym udziale w rynku Androida. Nie ma się co oczywiście dziwić takiemu stanowi rzeczy i warto mieć na uwadze, że jeszcze kilka miesięcy potrwa, zanim udział “żelki” spadnie poniżej tych znaczących 50%.

Tymczasem wzrost popularności KitKata wiąże się między innymi z aktualizowaniem do niego sprzętu dotychczas pracującego pod kontrolą Jelly Bean, o czym może świadczyć spadek udziału tej wersji systemu. Silną, trzecią pozycję, wciąż piastuje Gingerbread, który – co ciekawe – zanotował nieznaczny wzrost udziału względem poprzedniego miesiąca.

Mnie jednak, niezmiennie, zastanawiają użytkownicy sprzętu z Androidem 2.2… Nie pamiętam kiedy jakikolwiek sprzęt z taką wersją platformy spod znaku zielonego robota trzymałam w rękach. Macie podobnie?

Poniżej szczegółowe dane dotyczące udziału w rynku Androida poszczególnych wersji tego systemu (w nawiasach dane sprzed miesiąca – dla porównania):
– 2.2 Froyo: 0,7% (bez zmian),
– 4.0.3-4.0.4 Ice Cream Sandwich: 10,6% (spadek z 11,4%),
– 2.3.3-2.3.7 Gingerbread: 13,6% (wzrost z 13,5%),
– 4.4 KitKat: 20,9% (wzrost z 17,9%),
– Jelly Bean: 54,2% – 4.1.x.: 26,5%, 4.2.x.: 19,8%, 4.3: 7,9% (spadek z 55,5% – 4.1.x.: 27,8%, 4.2.x.: 19,7%, 4.3: 9%).

Komentarze

  • marser

    Nie Pani Kasiu, nie mam :). Co więcej trzymałem ostatnio wczoraj sprzęt z wersją 2.1 androida. Mój kochany HTC Magic i co więcej jeszcze długo będę go miał ponieważ służy mi jako GPS przy bieganiu i na rowerek ma wbrew pozorom dużo zalet :].
    Już piałem nie raz, że nie ma się co podniecać taką statystyką bo ona pokazuje nam jedynie udział starszego sprzętu który będzie funkcjonował do jego śmierci technicznej.

  • dafuq

    Moja stara Motorola Defy miała Androida 2.2 i teraz zainstalowałem Ms2Ginger i służy mi jako modem do mobilnego internetu.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona