Nokia HERE Maps dla Windows 8.1 zaktualizowana

Jeżeli korzystacie z tabletów opartych o system Windows 8.1 i aplikacja Nokia HERE Maps jest na Waszej liście niezbędnych pozycji, to powinna Was zainteresować garść nowości, które w najnowszej odsłonie map wprowadziła fińska firma.

Nokia pozbyła się swojej mobilnej gałęzi, która zajmowała się urządzeniami. Jednak w jej władaniu jest kilka innych, ważnych odnóg. Jedną z nich jest usługa HERE Maps, dobrze znana użytkownikom Windows Phone’a. Od pewnego czasu również pełnoprawny Windows 8.1 posiada kafelkową aplikację Here Maps.

W najnowszej odsłonie wprowadzono funkcję, która pozwala ręcznie ustawić swoją obecną pozycję. Odnowiono też strony miast, by teraz skuteczniej prowadziły turystę czy zainteresowanego po tym, co warto zobaczyć w danej miejscowości. Według mnie jest teraz przejrzyściej.

Chyba najważniejszą zmianą jest możliwość zmiany trasy zaproponowanej przez program, co zresztą w Google Maps jest już od dawna. Można teraz dodać do ośmiu punktów, przez które będzie przebiegać trasa.

Aplikację można pobrać stąd. W moim przypadku nowa wersja zainstalowała się automatycznie. Jedynie ściągnięte mapy musiałem zaktualizować ręcznie.

Komentarze

 • otacon1k

  “Chyba najważniejszą zmianą jest możliwość zmiany trasy zaproponowanej przez program, co zresztą w Google Maps jest już od dawna.”pozostaje czekac na aktualizacje dla wp 8.1

  • Sony

   DOKŁADNIE – w Here na WP brakuje mi dwóch rzeczy : Punktów VIA czyli pośrednich i Punktów POI.
   Po za tym od roku używam HERE Maps i HERE Drive – a przez ponad 3 miesiąc równolegle z AutoMapą i HERE nie odbiega od AM. Po za tymi dwoma brakami.
   W zasadzie to tylko Punkty Pośrednie są istotne :) – bez POI mogę żyć.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Jak to nie ma POI? Przecież są od początku…

    • Sony

     W HERE Drive nie ma :) nie mogę sobie “wgrać” listy fotoradarów stacjonarnych :)

     Chyba, ze cos przegapiłem :)

     • Konrad Uroda-Darłak

      W zasadzie pisałem o Here Maps xP

 • Stanisław Ludwiński

  Mimo, że mam włączoną opcję “używaj aplikacji offline” po wybraniu celu podróży wyświetlany jest komunikat : ” Nie znaleziono niczego w trybie offline. Lepsze wyniki możesz uzyskać, wyszukując w trybie online. Upewnij się, że tryb samolotowy jest wyłączony, a urządzenie może nawiązać połączenie z siecią komórkową lub Wi-Fi “. Nadmieniam, że cel podróży to Warszawa i mam ściągniętą mapę Polski. Włączałem też dostęp do sieci via wi-fi, lecz komunikat pozstaje identyczny.

 • tom

  A co autor mam na myśli. Albo nie myśl do czynienia z HERE albo jest kompletnym debilem. Ja obstawiam to drugie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona