Lenovo Yoga 2 10″ nadchodzi! Nie wiadomo jednak z jakim systemem…

Wedle tego, co znaleziono w Internecie, Lenovo przygotowuje drugą serię udanych tabletów Yoga. Niestety nie wiadomo jaki system będzie napędzał nowe urządzenia, chociaż wiadomo, że w tej serii zdecydowanym faworytem będzie Android – dużo “pewniejsza” platforma mobilna.

O nowej Yodze wiemy tylko z oznaczeń Federalnej Komsiji łączności, które odnaleziono w sieci dla tego modelu. Konkretnie nie całego urządzenia, lecz klawiatury Bluetooth, prawdopodobnie działającą także jako etui dla tego sprzętu. Niepewność, co do platformy użytej w nowej Yodze bierze się stąd, iż zarówno dla Androida i dla Windows idea dołączanej klawiatury Bluetooth zupełnie pasuje – przy czym w Androidzie pełni ona wyłącznie funkcję dodatku do tabletu, a w przypadku Windows staje się elementem przekształcającym na ogół w małego netbooka – razem z dobrodziejstwami nowych okienek Microsoftu. yoga-2-10

Dotychczas, Yoga 2 (Pro) używano do sygnowania urządzeń z Windows na pokładzie, charakteryzujących się zastosowaniem w nich procesorów Intela – BayTrail lub Haswellów, jednak w tym wypadku występuje możliwość, iż mamy do czynienia z urządzeniem z Androidem. Obecnie, sprzęt Lenovo z Androidem zawiera w sobie SoC MediaTek lub Qualcomma, ekrany Full HD lub HD, 1 GB RAM i duże baterie pozwalające nawet na 18-godzinną, nieprzerwaną pracę.

Komentarze

 • lol

  Ale będę mieć bol dupy jak nowy yoga tablet będzie mieć Windowsa… Bo mam zwykłą 10″ xdd

 • lol

  Ale będę mieć bol dupy jak nowy yoga tablet będzie mieć Windowsa… Bo mam zwykłą 10″ xdd

 • Sony

  Nie zdziwił bym się jak by miała :) – lub MOŻE – będą dwie wersje – z Windows i Androidem – mamy Atomy Bay Trail wiec instalacja Windows’a nie jest jakimś problemem.

  W drugiej strony Lenovo ma tablet z dokiem / klawiaturą i Windows 8.1 : Lenovo MIIX 2 :) więc może być różnie.

  • asdf

   A może zrobią DualOS – jednym przyciskiem przełączanie się pomiędzy dwoma systemami – Androidem i Windowsem? Przydatna opcja

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona