Ważne

Samsung Galaxy TabQ – tablet z funkcją dzwonienia

Samsung właśnie poszerzył swoje portfolio o tablet Galaxy TabQ. To, co wyróżnia go na tle konkurencji to możliwość wykonywania z niego połączeń głosowych. Jego mankamentem jest fakt, że będzie on dostępny wyłącznie na rynku chińskim. 

Galaxy TabQ będzie kompatybilny z dwoma operatorami – China Mobile and China Unicom. Domyślnie będzie wsparcie dla sieci LTE. Oczywiście nie zabraknie innych standardów łączności takich jak GPS, GLONAS, Buetooth 4.0 czy Wi-Fi 802.11 a/b/g/n.

Producent zdecydował się na układ Snapdragon 400 (4 rdzenie Cortex A7 x 1,2 GHz). Za grafikę prezentowaną na 7-calowym ekranie TFT o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, będzie odpowiadać grafika Adreno 305.

Wymiary urządzenia to 191,8 x 99,7 x 8,9 mm, a waga wynosi 220 gram. Poza tym wewnątrz tabletu zamontowano 8 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia pamięci poprzez kartę microSD o pojemności do 64 GB. Aparat główny ma matrycę 8 Mpix, a przedni 2-megapiksele.

Na koniec warto wspomnieć, że tylna klapka została pokryta takim samym tworzywem, jak w przypadku Samsunga Galaxy Note 3. Niestety, jakiekolwiek informacje na temat ceny nie zostały podane.

Komentarze

  • Didymos

    O co chodzi z tym odróżnianiem na tle konkurencji? Mam od dwóch lat niskobudżetowy tablet manta i od początku miał funkcję dzwonienia. Nie bardzo wiem na czym polega innowacja?

  • _TB_TB_

    Galaxy Tab2 7″ też ma opcję dzwonienia…

  • _TB_TB_

    Galaxy Tab2 7″ też ma opcję dzwonienia…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona