Fujitsu zaprezentowało model ARROWS Tab Q335/K pracujący pod kontrolą Windowsa 8.1

Firma Fujitsu zaprezentowała nowy tablet oparty o jednostkę Intel Atom Z3735F. Model ARROWS Tab Q335/K dedykowany jest rozwiązaniom biznesowym. 

Do tego, że rynek tabletów pracujących pod kontrolą Windowsa stale się rozwija, nie trzeba nikogo przekonywać. Obecnie w sprzedaży znajdują się dziesiątki urządzeń wykorzystujących właśnie ten system operacyjny, a teraz Fujitsu zaprezentowało kolejne.

Model ARROWS Tab Q335/K wyposażony został w czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F pracujący z częstotliwością 1,8 GHz ze zintegrowanym układem graficznym Intel HD Graphics. Ponadto producent zaopatrzył swoje urządzenie w jeden gigabajt pamięci operacyjnej oraz 8-calowy ekran o nieznanej rozdzielczości. Niestety, obecnie są to jedyne znane informacje na temat specyfikacji sprzętowej modelu ARROWS Tab Q335/K.

Fujitsu ARROWS Tab Q335

Producent zapewnia, że dzięki zastosowaniu Windowsa 8.1 w wersji Pro, tablet jest idealny do rozwiązań biznesowych. Wraz z nim mamy dostać pakiet Microsoft Office. Do sprzedaży na rynku europejskim zostanie on wprowadzony w październiku tego roku.

Komentarze

 • Sony

  Pytanie o cenę ?
  Jak czytam, że to rozwiązanie “biznesowe” – to czuję, że cena tez będzie biznesowa :) – czyli WYSOKA.
  Swoją drogą – co za matołek wsadza TYLKO – 1GB pamięci RAM – do sprzętu biznesowego?
  Wygląda, że mające 2 GB RAM – Dell Venue 8 Pro czy Tośka Encore – są ULTRA, UBER Biznesowe :) :)

  • Cena nie jest jeszcze znana. Fakt, dosyć specyficzna specyfikacja.

 • Darek

  W oficjalnej notatce prasowej nie ma informacji o pamięci RAM i dysku, stawiam na to, że jednak będzie 2GB RAM (tyle obsługuje ten procesor). Oszczędzanie kilku $ w tablecie dla biznesu byłoby głupotą :-)

 • Sony

  Też wydaje mi się to dziwne.
  Po za tym – Atom’y Bay Trail – obsługują nawet 4 GB RAM :) – wystarczy popatrzyć na specyfikację tabletu HP Tablet Pro 610 – który ma 4 GB RAM i Atom Z3795 :)

  • Darek

   Zgoda, ale w specyfikacji jest Z3735F, który obsługuje 2GB :-)
   Może będzie profi, ale tani (tak, aby każdy pracownik mógł coś takiego mieć, nie obciążając zbytnio budżetu firmy) za np. 200 Euro?

   • Czysta segmentacja rynku. Tak jak KM w samochodach przy tej samej pojemności.

    • Sony

     Tyle, że segment biznesowy – nie musi “dbać” o cenę – jak kupujemy 10 tabletów – to i tak dostaniemy zniżkę.
     Firma odliczy VAT – resztę wpuści w koszty – i cena jest całkiem inna.

     • Segmentacja rynku procesorów Atom. Może nie bylem precyzyjny. Ten sam procek, a w jednym 2GB a w drugim 4GB wspierane. Tak jak silnik 2.0 litra ten są, a raz 140 a raz 170 KM. Czysta segmentacja rynku nie wynikajaca z ograniczeń technologicznych.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona