Ważne

Ekrany Super AMOLED są świetnie, ale producenci ich nie chcą!

Ogromne układy i współprace między firmami technologicznymi, które na pozór są najgroźniejszymi rywalami to nic dziwnego. Firmy Samsung i Apple jeszcze jakiś czas temu bardzo zażarcie wałczyły w sądach na całym świecie, ale jednocześnie mieli kontrakty na miliardy dolarów. Takie już czasy, że pieniądze, a sympatie to dwie zupełnie różne sprawy. Dlatego dziwie się dlaczego ekranów Super AMOLED, które tak wiele osób chwali, nikt nie chce kupować.

Pisałem Wam ostatnio o tym, że 17 na 20 osób wybrało Galaxy Tab S z ekranem Super AMOLED. Zdania na ten temat były bardzo podzielone, ponieważ niektórzy uwielbiają tę technologię, a inni wymieniają jej liczne wady. Nie chcę teraz rozważać, która strona ma rację, ponieważ do tego nigdy nie dojdziemy. Liczy się to, że takie wyświetlacze są naprawdę świetne. Jednak mimo tego nikt oprócz Samsunga nie chce ich używać.

CEO Samsung Display, Park Dong-geun powiedział, że mają problem ze sprzedażą technologii Super AMOLED innym firmom niż Samsung Electronics. Producenci wolę rozwijać własne rozwiązania lub współpracować z innymi partnerami. To jest zrozumiałe, że producenci nie chcą być uzależnieni od lidera rynku, ale zastanawiające jest czemu niektórzy nie spróbują stworzyć jednego modelu z takim wyświetlaczem. Jeszcze jakiś czas temu mogłoby być to idealne rozwiązanie dla Sony, które swoimi TFT odstraszało klientów.

A Waszym zdaniem jest to tylko niechęć do lidera czy może inni producenci nie są tak optymistycznie nastawieni do technologii Super AMOLED jak użytkownicy?

Komentarze

 • drzewek

  W mojej Motoroli RAZRi mam ekran SUPER Amoled ;)

 • Jakub

  Jak to nie ? A nokia we flagowcach :)

  • mozilla007

   Nokia od czasu N9 i 808 nie pokazała do dziś dzień flagowca. Sprzęt nie jest nic wart, jak nie ma oprogramowania.

   • Jakub

    Nic nie poradzę na to, że jesteś hejterem Microsoftu.

 • pol

  A co np z Gionee Elife 5.5 i jemu pochodnymi. Uwielbiam amoledy ale nie mogę znieść stylistyki samsunga, dlatego używam obecnie jeszcze Huawei P1

 • 2marekm

  To jakaś gigantyczna kpina, że największy producent pamięci na świecie SAMSUNG
  wtrynia do swoich topowych tabletów tylko 16 GB pamięci. Ja kupując dwa
  lata temu Asusa Transformera TF201 miałem już 64 GB. Dziękuję, poczekam
  aż będzie przynajmniej 32 GB pamięci.

  • mymek

   Właśnie dla mnie to głupota. Biorąc pod uwagę, że dane ważą coraz więcej, dają tyle pamięci. Różnica w cena jest bardzo mała, ale cóż producenci dają tyle, ciemna masa kupuje, więc po co mają dawać więcej.

 • Artur Węgliński

  Może jednak nie są takie super jak nam to próbuje wcisnąć samsung i dlatego inne firmy skupiają się na swojej lub innej technologi.

 • AS

  Może to po prostu nieopłacalne?

  Przy okazji, czy słowo prezes tak razi, aby używać CEO?

  • m

   Dokładnie – na LCD na pewno więcej zarabiają. Nie ma innego wytłumaczenia.

 • orwel

  Jeśli ktoś chce zobaczyć jakie super są amoledy do polecam zajrzeć do jakiegoś marketu typu media i przyjrzeć się jak wyglądają te ekrany w telefonach które są włączone i wystawione na ekspozycji. Okropne wypalone ciemniejsze plamy, pasy, menu itd i totalnie rozjechany balans barw -ponieważ poszczególne składowe (diody) zużywają się nierównomiernie w zależności od swej barwy i wszystko się rozjeżdża. Totalna kaszana. Co z tego że czarny jest super czarny jak biały po jakimś czasie nie jest biały tylko żółty itd. I te wstrętne, wypalone ślady na ekranie.
  Raz i nigdy więcej. Na gwarancji wymiana, po gwarancji do kosza bo tego nikt kto ma oczy nie chce odkupić…

 • Piotr Zet

  I dobrze ja wole IPS a nie te fatalne cukierkowe kolory nie mające nic wspólnego z rzeczywistością

 • Kacper

  Nigdy więcej telefonu z ekranem AMOLED. W nocy wypala oczy, trzeba instalować nakładki ściemniające ekran, a na dworzu jeśli nie ustawisz maksymalnej jasności, to nic nie widać.

  • LCD

   Tylko po zainstalowaniu takiej nakładki można naprawdę mocno ściemnić ekran i dalej będzie czytelny, czego nie można powiedzieć o LCD.
   Zresztą o czym tutaj rozmowa, przecież AMOLED to teraz przyszłość też wśród telewizorów (narazie tylko Samsung i LG sprzedają takie tv). Ja nie mogę się doczekać (wbrew mojemu nickowi) aż AMOLED będą w TV w rozsądnych cenach, a w smartfonie i tak tylko takiego ekranu szukam (odkąd posiadałem Benq Siemens S88). Ale to jak z metalową i plastikową obudową: jedni wolą to, a inni co innego.

 • PolishPROGamer

  Ja ze swojego Super AMOLED w Samsungu Galaxy S4 jestem bardzo zadowolony, chociaż jasność mogłaby być trochę wyższa :/ Ale widoczność w słońcu i tak niezła :D

 • PiksoKN

  Posiadam od Premiery Telefon Galaxy A5 A500FU. Nie ma mowy o żadnym wypaleniu. Ponad 2 lata używania na maksymalnej jasności ekranu. Kolory i jakość ekranu ciągle w najlepszej formie. Nigdy nie oddawany na gwarancję. Noszony w “Gumie” i ze Szkłem Hartowanym.
  .
  Wiadomo, że na wystawie, gdzie telefony chodzą z prezentacją 24/7 może się ekran wypalić, ale u znajomych nigdy takich przypadków nie spotkałem. Moim zdaniem propaganda i hejt na “Drogie Szajsungi”. Pozdrawiam Hejterów ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona