Ważne

Dell Venue 11 Pro wkrótce z nowym procesorem – Intel Atom Z3795

Od kilku miesięcy w sklepach dostępny jest Dell Venue 11 Pro, 10,8-calowy tablet z Windwosem 8.1. Dotychczas w Polsce można go było spotkać w dwóch wersjach – z procesorem Intel Core i5-4300Y oraz Intel Atom Z3770. Jak się właśnie okazało, amerykański koncern szykuje kolejną odsłonę tego produktu, tym razem z szybszym Atomem, jednostką Intel Atom Z3795.

Nie będzie to wielka zmiana, a jedynie kosmetyczna, cechująca się podwyższeniem taktowania procesora z 1,46GHz w Z3770 do 1,59GHz w Z3795 (w Turbo Boost oba 2,39GHz). Mimo wszystko powinna wpłynąć na szybkość działania i wydajność urządzenia, co z pewnością odczują bardziej wymagający użytkownicy. Zwłaszcza ci, którym zależy na płynności użytkowania zaawansowanych aplikacji, a przecież tablety z Windowsem 8.1 radzą sobie z takimi bardzo dobrze.

Pozostałe parametry techniczne Venue 11 Pro mają nie ulec zmianie. To oznacza, że na jego pokładzie znajdziemy 10,8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, 2GB RAM, 64GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix, kamerkę 2 Mpix, pełnowymiarowy port USB, wyjście HDMI, Bluetooth, WiFi, NFC oraz slot kart microSD.

Na chwilę obecną jednak nie wiadomo kiedy nowa wersja Dell Venue 11 Pro trafi na rynek oraz w jakiej cenie.

Komentarze

 • Sony

  No nie będzie niska cena – Venue 11 Pro to tablet biznesowy – tak go pozycjonuje Dell.

  Ceny w Polsce zaczynają się od 2600 zł – jesli chodzi o oficjalną, Polską dystrybucję. Wersja z modemem to 3000 zł w górę.

  Obstawiam, że nowa wersja będzie podobnie kosztować. A szkoda, bo to bardzo fajny sprzęt z dużą ilością ciekawych akcesoriów. Firmom taka cena nie przeszkadza – i tak odliczą VAT i “wpuszczą” resztę w koszty. Osoby fizyczne nie mają takiego luksusu niestety. :)

  Inna sprawa, że w USA / Kanadzie czy nawet w Europie Zachodniej – cena jest normalna w stosunku do zarobków :) u nas niestety nie.

  • yo!

   szkoda.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona