Tablet Nvidia Shield pojawił się w komisji GCF - Tabletowo.pl

Tablet Nvidia Shield pojawił się w komisji GCF

Mobilne produkty Nvidii nie zwojowały rynku. Tablet Tegra Note mimo dość przychylnych recenzji nie przypadł do gustu nabywcom, a przenośna konsola Nvidia Shield była raczej ciekawostką. Nvidia jednak się nie poddaje i wszystko wskazuje na to, że wkrótce zobaczymy kolejny ich produkt.

O czym mowa? W komisji certyfikacyjnej Global Certification Fofum (GCF) pojawiły się dane, wskazujące, że wkrótce zobaczymy tablet z LTE właśnie od tego producenta. Czego możemy się spodziewać? Na razie wiemy bardzo niewiele. Wiele wskazuje na to, że trafi do nas dachówka z ekranem 7,9 cala o rozdzielczości 2048 x 1536 i procesorem Nvidia Tegra K1.

Tabletowo.pl Tablet Nvidia Shield pojawił się w komisji GCF Android Nowości NVIDIA

Niewiadomym pozostaje też kształt urządzenia. Może to być klasyczny tablet, ale niewykluczone, że nowy Shield wyglądem nawiąże do swojego poprzednika, czyli kontrolera z ekranem. Niektóre przecieki wskazują na to, że może to być tablet z „dopinanym” padem, na wzór Razor Edge. Według dostępnych informacji, urządzenie trafi na rynek już pod koniec tego miesiąca.

Zaletą rozwiązań od Nvidii jest wsparcie dla technologii graficznych i silników renderowania znanych z Xboxa 360 czy PlayStation 3. Jeśli firmie udałoby się zrobić system z grami pochodzącymi z tych konsol (przeportowanie), mogłaby to być duża przewaga rynkowa nad Qualcommem, który w ciągu ostatnich dwóch lat zostawił Nvidię daleko w tyle.

A co Wy sądzicie o tableto-konsolach? Czy w ogóle jest zapotrzebowanie na tego typu urządzenia?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona