Z iOS na Windows Phone – fenomenalny Total Defense!

Wydawałoby się, że stawianie wieżyczek i obmyślanie strategii obrony naszej bazy już się przejadło – jednak nie! Total Defense dla Windows Phone pokazuje, że taki typ rozgrywki wcale nie musi być nudny i może dostarczyć naprawdę sporo rozrywki. Z iOS na Windows Phone przychodzi właśnie ten tytuł od Dam Fox Games. Gra nie jest dostępna w naszym regionie, jednak w poprzednim wpisie traktującym o klienta 4Shared dla Windows Phone pokazałem, jak to rozwiązać.

Total Defense to gra zawierająca w sobie elementy klasycznego RTS-a znanego z komputerów osobistych – bardzo przypomina mi w tym klasykę tego gatunku, czyli serię Command & Conquer, w tym mój ukochany Red Alert 2. Połączenie tego mechanizmu gry z elementami RPG to świetna mieszanka, która owocuje rzadko spotykaną miodnością rozgrywki i zwykłą satysfakcją w trakcie przechodzenia każdego z 22 poziomów fabularnych.

Total Defense oferuje bardzo ciekawą formę planowania strategii z uwzględnieniem spowolnienia jego działań celem przygotowania operacji defensywnych. Chodzi o “terramorphing”, co oznacza ni mniej, ni więcej jak korzystanie z dobrodziejstw napotkanych budowli, pomników, drzew i innych obiektów i potraktowanie ich jak przeszkód dla przeciwnika. Kształtowanie terenu samemu może spowodować poważne problemy w przeprowadzeniu ataku przez komputerowego przeciwnika, a czasami także może zupełnie zniweczyć jego zamiary – warto zatem stosować taktykę kształtowania otoczenia samemu.

Total_Defense_screen_1

Elementy RPG to oczywiście osiąganie kolejnych leveli i wybór obszarów, które mają być rozbudowane po osiągnięciu wyższego stopnia doświadczenia. Oprócz naprawdę ładnej grafiki, gra oferuje także świetną oprawę dźwiękową oraz muzyczną. Przede wszystkim muzyczną – z przyjemnością wsłuchiwałem się w soundtrack z tego tytułu używając słuchawek. Ponadto, są trzy poziomy trudności, przy czym mam zastrzeżenie do tego podziału – najłatwiejszy jest śmieszny, średni jest za łatwy, a trudny stanowczo za trudny. I to właściwie jedyna rzecz, do której mogę się przyczepić. Gracz otrzymuje trzy sloty na zapis gry.

Pierwszy świat – czyli Ziemia jest całkowicie za darmo, a dalsze części i planety są już płatne – niecałe dwa dolary. Na ekranie 720p gra prezentowała się naprawdę ładnie, ale i przy okazji mocno rozgrzewała moją Lumię 1320, która i tak lubi nieco się “rozpalić” przy grach lub udostępnianiu Internetu przez łącze WiFi. Ważne jest jednak to, że gra będzie działać na wszystkich smartfonach z Windows Phone 8 dzięki wsparciu dla słabszych urządzeń z 512 MB RAM.

Ze względu na to, że gra bardzo obciąża układ graficzny, oprócz solidnego rozgrzania się urządzenia, spodziewajmy się także szybkiego drenażu baterii smartfona. Stąd najlepiej jest grać w ten tytuł z telefonem podłączonym do ładowarki, bądź mieć ją przy sobie w pogotowiu. Mimo naprawdę solidnej baterii w moim urządzeniu, dłuższa gra okazała się dla akumulatora zabójcza, który bardzo szybko zawołał o “dokarmienie” sprzętu.

Total Defence możecie pobrać stąd po zmianie regionu na “Stany Zjednoczone”.

Komentarze

  • Glee

    Ja bym czekał na poradnik dokładnie rozpisany z instalacją Androida L :)

  • Monstrual

    Na lumii 925 bez problemu można ściągnąć 4shared oraz total defense 3d (6,49 zł), bez jakichkolwiek zmian regionu. Stąd te artykuły są chyba nieaktualne lub niekompletne, bo sam sprawdziłem powyższe.

  • Monstrual

    Na lumii 925 bez problemu można ściągnąć 4shared oraz total defense 3d (6,49 zł), bez jakichkolwiek zmian regionu. Stąd te artykuły są chyba nieaktualne lub niekompletne, bo sam sprawdziłem powyższe.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona