Ważne

World of Tanks Blitz wreszcie w App Store

Gdy cztery lata temu w sieci pojawiła się pierwsza wersja beta gry World of Tanks nikt nie spodziewał się jeszcze chyba nadchodzącego sukcesu tej pozycji. Wystarczyło jednak kilkanaście miesięcy, by tytuł ten stał się w naszym kraju jedną z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejszą) gier typu MMO. Nikogo więc nie powinno dziwić, że studio Wargaming.net postanowiło kuć żelazo puki gorące, czego efektem jest światowa premiera długo wyczekiwanej gry World of Tanks Blitz.

Mobilne wcielenie „czołgów” to nic innego jak nieco odchudzona wersja oryginału. Zamiast ponad 300 maszyn dostępnych obecnie w WOT znajdziemy tu więc „jedynie” 90 pojazdów, standardowe starcia 15 x 15 zastąpiono mniejszymi potyczkami 7 x 7 a sterowanie czołgami uproszczono nieco, tak by można było swobodnie kierować nimi za pomocą ekranów dotykowych. Trzon rozgrywki, czyli emocjonujące bitwy z użyciem tytułowych machin bojowych, pozostał tu jednak na szczęście niezmieniony, dzięki czemu każdy fan oryginalnego World of Tanks poczuje się w świecie Blitz jak w domu.

Gra World of Tanks Blitz dostępna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) w internetowym sklepie App Store. Jak na razie brak informacji dotyczących wersji na tablety z systemem Android, chociaż w pierwszych zapowiedziach producent wspominał, że gra trafi również i na tę platformę.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona