Ważne

Xplore Bobcat to bardzo wytrzymały, 10-calowy tablet z Windows 8.1

Szukając nowego tabletu coraz częściej patrzymy na jego wygląd oraz grubość. Nikt przecież nie chce nosić ze sobą cegłówki, pisałem o tym już w przypadku dwóch ciekawych 5-calowców od Panasonica. Są jednak zawody, w których nawet najlepszy, najnowszy tablet znanego producenta nie sprawdzi się i trzeba rozejrzeć się na rynku specjalistycznym. Warto zatrzymać wzrok na nowym urządzeniu od Xplore Technologies.

Bobcat zdecydowanie przegrywa w kwestiach wizualnych z nowościami od Samsunga czy Apple. Jego grubość to 21,8 mm, a waga wynosi aż 1088 g. W zamian oferuje  certyfikat MIL-STD-810G, który potwierdza, że upadek z wysokości półtora metra na beton nie powinien w żadnym przypadku uszkodzić tego urządzenia. Poza tym doskonale sprawdza się w niskich i wysokich temperaturach (od -20 do 50 stopni C) oraz posiada certyfikat IP65, czyli woda i kurz również nie są mu straszne.

xplore-bobcat 1

Jeśli chodzi o specyfikację to został on wyposażony w 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, a za moc odpowiada w nim procesor Intel Bay Trail E3845 o taktowaniu 1,9 GHz oraz 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 128 GB pamięci wbudowanej (SSD), baterię zapewniającą 8 godzin pracy, dwa porty USB 3.0, port Ethernet, slot na karty MicroSD oraz drugi na kartę MicroSIM, a także 5-megapikselowy aparat.  Pracuje on pod kontrolą systemu Windows 8.1 lub Windows 7 Pro. Jego cena to 2199 dolarów.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona