Wiko VIEW

Świetny phablet Motorola Moto X+1 zobaczymy już w sierpniu?

Jak zapewne wiecie Motorola została kupiona przez Lenovo. Jednak pod rządami Google wypuściła kilka ciekawych urządzeń, które przyciągały ceną oraz bardzo dobrą optymalizacją. Teraz są to jedne z ciekawszych urządzeń w danym segmencie rynku. Brakuje jednak większego flagowca, który pokazałby potencjał Motoroli i Lenovo. Dlatego już niedługo możemy zobaczyć Moto X+1.

Motorola Moto X+1 według przecieków będzie wyposażona w 5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości FullHD (1080p) oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Jeśli chodzi o pamięć wbudowaną to będą 3 wersje (16, 32 oraz 64 GB) i każda z nich będzie posiadać slot na karty MicroSD. Nie wiadomo, niestety, jaki będzie procesor w najnowszym modelu Motoroli, jednak możemy się spodziewać mocnej jednostki, prawdopodobnie od Qualcomma. Jego premiera ma odbyć się w sierpniu lub wrześniu.

Zdjęcie, które widzicie na samej górze ma przedstawiać Moto X+1. Oczywiście nie wiadomo ile w tych plotkach prawdy, ale takie rozwiązanie wydaje się bardzo możliwe. Lenovo jest jedną z najmocniejszych firm technologicznych na świecie i dzięki marce Motorola może zwiększyć swoje udziały w Europie i Ameryce. A pamiętajmy, że to nie jedyne urządzenie od nich, ponieważ niedawno do sieci trafił też tablet XOOM 3.

Komentarze

 • Zazzie

  Phablet? Od kiedy 5″ telefony określa się tą nazwą? Dodatkowo Motorola robi jedne z najbardziej kompaktowych telefonów z dużymi ekranami, więc to określenie jest kompletnie nie na miejscu.

 • Zazzie

  Phablet? Od kiedy 5″ telefony określa się tą nazwą? Dodatkowo Motorola robi jedne z najbardziej kompaktowych telefonów z dużymi ekranami, więc to określenie jest kompletnie nie na miejscu.

  • Karpaj

   Phablet – 5 do 6.9cali. To że teraz co druga firma już średnią półkę będzie w tej wielkości wypuszczać, a modele mini zbliżaja sie do 5cali, nie znaczy że nazwa jest nieaktualna. Pomimo że “fablet” brzmi słabo. Bardzo słabo.

   • Jacko

    Błagam niech redakcja tego portalu nie podąża za tą beznadziejną modą. Abstrahując od tego, że ta nazwa wygląda i brzmi beznadziejnie – jest całkowicie niepotrzebna, te urządzenia niczym nie różnią się od innych telefonów. Sama nazwa smartfon jest trochę niepotrzebna, nikt wśród moich znajomych nie mówi “gdzie jest mój smartfon”, “kupiłem nowego smartfona” itd. wszyscy używają słowa telefon. Wiedza o telefonach i tabletach ogranicza się do znajomości specyfikacji urządzeń i oprogramowania, niema nic wspólnego z praktyką inżynierską. Jakakolwiek odrębna nomenklatura jest tutaj zbędna.

    • Już nie raz rozmawialiśmy w komentarzach na ten temat. Nazwa phablet nie jest idealna, pozwala doprecyzować o jakim telefonie mówię. Poza tym producenci i operatorzy również jej używają w Polsce, więc nie jest to moda, a słowo które jest powszechnie używane.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona