Wiko VIEW

Lenovo K920 to 6-calowy super smartfon z absurdalną rozdzielczością ekranu

Niedawno, jak wiecie, został pokazany LG G3 i od tamtej pory zaczęła się fala plotek o nowych phabletach z ekranami 2K. Oczywiście najgłośniej mówi się o Samsungu Galaxy S5 Prime (Galaxy F), ale nie wolno zapominać o innych producentach, którzy również mogą zamieszać na rynku. Jednym z nich jest Lenovo i nadchodzący K920, który został przyłapany na filmie. Czy będzie to kolejny super smartfon?

Lenovo kilka miesięcy temu zaprezentował 3 nowe phablety, ale już niedługo możemy spodziewać się mocnego następcy. Lenovo K920 został dostrzeżony w Chinach i jego specyfikacja jest bardzo dobra. Wyposażony został w 6-calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 801 o taktowaniu 2,5 GHz oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim 16-megapikselowy aparat główny (5 mpix na przodzie), 32 GB pamięci wbudowanej oraz prawdopodobnie Androida 4.4 KitKat.

Wersja z Chin obsługuje dwie karty sim oraz łączność TD-LTE, ale oczywiście jeżeli trafi on na inne rynki to będzie miał odpowiedni dla nas standard 4G. Prawdopodobnie będzie również posiadać optyczną stabilizacją obrazu. Nadal uważam, że taka rozdzielczość w smartfonie nie ma większego sensu, ale dobrze, że Lenovo zaczęło się tym interesować. Może to przyspieszyć ofensywę chińskich firm na naszym rynku, co na pewno przyjęlibyście z otwartymi rękami.

Komentarze

 • vix

  Dlaczego absurdalna? Taką rozdzielczość ma Oppo, One+One i LG G3 na ekranach o 0,5 cala mniejszych.

  • Ponieważ Ty nie zauważysz różnicy ;)

   • marser

    Obawiam się że nikt nie zobaczy różnicy :P

   • zmiertek

    Zauważy jak bateria będzie się rozładowywać przy włączonym ekranie 1% na minutę:)

  • twin

   czy one plus one na pewno ma taką samą rozdzielczość? mi się zdaje, że jedyne marne full hd ma, fuj :)

 • adrenalina

  Ja bym tego tak szumnie… 2K nie nazywał. To raczej takie naciągane 1,5 K. Przy 6 calach, wcale mnie taka rozdzielczość nie dziwi. Szczególnie jeśli chodzi o czytanie tekstów, ma to sens. Paradoksalnie, prędzej staną się popularne smart-blety 2k, niż telewizory 4K. Większe rozmiary, większa waga, większa bateria. Da radę wytrzymać ten 1,2 dnia, tak jak dzisiejsze smartfony.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona