Ważne

Samsung pracuje nad nowymi hybrydowymi urządzeniami?

Od pewnego czasu jestem dużym fanem hybryd. Według mnie połączenie tabletu oraz stacji dokującej daje bardzo dobre efekty – za rozsądne pieniądze można mieć świetne przenośne urządzenie. I nie mówię tak tylko dlatego, że sam ostatnio zdecydowałem się na takie rozwiązanie. Jednak wszystkie hybrydy, o których ostatnio czytałem, miały tablet który był wpinany w klawiaturę. Takim przedstawicielem jest ciekawie prezentujący się Acer Switch 10, w którym zastosowano magnetyczne złącze. Może jednak lepszym rozwiązaniem było by wsuwanie tabletu w stację dokującą?

Według dokumentów patentowych złożonych przez Samsunga, koreańska firma pracuje nad zupełnie innym połączeniem tabletu ze stacją dokującą. Jak widzicie na obrazku wyżej, dół „dachówki” byłby podobny do okrągłego walca, który wsuwałby się w specjalnie przygotowaną klawiaturę. Wygląda to dość ciekawie, chociaż moim zdaniem może to być problematyczne, jeśli będziemy chcieli szybko odłączyć od siebie te dwa elementy. Poza tym na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie wydaje się dużo mniej komfortowe, chociaż może być o wiele stabilniejsze i wytrzymalsze niż tradycyjne złącza. Oczywiście zanim Samsung nie zaprezentuje tego produktu na rynku, możemy się tylko zastanawiać, jak będzie sprawdzać się to rozwiązanie w praktyce.

Jeżeli chodzi o samo urządzenie, to nie wiadomo o nim praktycznie nic. Jego nazwa w dokumentach  to „Notebook Computer” , co nie mówi nam nawet na jakim systemie miałoby ono działać, a co dopiero, jaka byłaby jego specyfikacja. Moim zdaniem jednak warto poczekać, ponieważ Koreańczycy mogą pokazać w tej kwestii coś ciekawego.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona