Ważne

Nieco sentymentalnie w czwartą rocznicę powstania Tabletowo

Kiedyś byłam piękna i młoda… oh, wait. Tylko młoda. Dziewczę miało 19 lat. Było świeżo po maturze. Najdłuższe wakacje życia poświęciło na pisanie w sieci i rozwijanie swojego warsztatu na przeróżnych portalach. Aż tu nagle, jak grom z jasnego nieba, do głowy wpadł jej pomysł, którego błyskawicznej realizacji sama się nie spodziewała. Tabletowo.pl! Nazwa, skórka, serwer, pierwszy wpis – wszystko w mgnieniu oka. I ruszyła machina…

Tak, to już cztery lata!

Samej trudno mi w to uwierzyć. Bywało różnie. Często poświęcałam całe dnie na rozwijanie strony, przez co moje życie prywatne ograniczało się do przejścia z jednego pokoju do drugiego i odbyciu kilku rozmów przez telefon/Skype. Pracowitość, systematyczność i umiejętność motywowania samej siebie zaowocowało wielką i cudowną rzeszą aktywnych czytelników, wśród których oczywiście zdarzają się wyznawcy religii Haters gonna hate.

Ostatnio można odnieść wrażenie, że odpuściłam. Nic bardziej mylnego! Odsunęłam się nieco w cień, to prawda, moich wpisów pojawia się niewiele. Dając pole do popisu pozostałym członkom redakcji, skupiam się na rzeczach związanych z samym funkcjonowaniem Tabletowo, przy ogromnej pomocy Łukasza. Ale poświęcając się nieco bardziej prywatnemu życiu, zbieram też siły na mocne uderzenie w postaci jeszcze lepszych, ciekawszych i częstszych recenzji i jeszcze bardziej wymagających materiałów autorskich. Tabletowo to już nie mały blożek, który będę (lub nie) aktualizowała, jak będę miała taki kaprys. To prężnie rozwijający się portal, mający ambitne plany na przyszłość. Ale to nie miejsce i czas na ciągnięcie tego tematu… Jedno jest pewne: nie odpuszczam! Będzie się działo!

Tymczasem propsy dla całego zespołu!

Łukasz Ładecki – Tobie należą się największe podziękowania za to, co zrobiłeś dla tabletowo i dla mnie w ciągu ostatniego półrocza. Za zrozumienie, ludzkie podejście i odciążenie mnie w wielu sprawach. Za to, że jesteś :)

Ale nie zapominam o reszcie załogi:
Jakub Gralak, Rafał Kaczor, Piotr Górecki Jr, Zawiślak Kamil, Jakub Szczęsny, Marcin Mierzejewski, Patryk Dampc, Przemysław Garczyński, Konrad Błaszak, Iwona Sewera, Mateusz Winiarski i Aske.

Odwalacie kawał dobrej roboty. Nigdy się nie spodziewałam, że będę miała tak świetny zespół redakcyjny. A teraz mogę się chwalić, że współpracują ze mną ludzie pełni pasji, optymizmu i, przede wszystkim, znający się na rzeczy.

Tomm Gall i Jarosław Morawski oraz wszystkie pozostałe osoby, które w międzyczasie pomagały mi przy rozwijaniu portalu – o Was też pamiętam!

zenbox.pl – Wam też należą się podziękowania za współpracę i cierpliwość, którą się wykazujecie przy każdym, nawet najmniejszym i błahym, zgłoszeniu

Dzięki też wszystkim, którzy stanęli na mojej drodze. Pijarowcom, przedstawicielom producentów i sklepów, dziennikarzom, blogerom! :)

Plany i marzenia

Ale w ciągu tych 48 miesięcy nie siedziałam wyłącznie z laptopem czy tabletem na kolanach. Dane mi było również poznać kawałek Europy. Przez te cztery lata zwiedziłam Barcelonę i Berlin od deski do deski. Warszawa stała się moim drugim domem. Przejechałam i przeleciałam setki kilometrów. W przyszłym tygodniu lecę do Nowego Jorku. I cały czas chcę więcej! Plan na przyszły rok, poza dwoma miastami na B, zakłada wizytę w Las Vegas i na Tajwanie. Życzcie mi, by te marzenia się spełniły!

Btw. Ostatnio ktoś w rozmowie ze mną o tabletowo i całej historii z nim związanej stwierdził, że nadawałoby się to na książkę, bo tak naprawdę tylko ja wiem (i moi bliscy) co działo się za kulisami – zwłaszcza w ciągu pierwszego półrocza istnienia portalu. To co, może „Tabletowo – historia sukcesu”? Bo to niewątpliwie jest sukces. Każdemu życzę pracy, która sprawia mu taki ogrom przyjemności, jak mi Tabletowo. Takiej, do której wstaje się z uśmiechem na ustach i wychodzi się z niej z pozytywnym poczuciem, że jeszcze jest wiele do zrobienia.

Dziękuję!

Tymczasem dziękuję, że jesteście! Wszystkim, którzy często dopingują mi nawet przyznając się do tego, że nie wiedzą czym jest tablet :)

Czy jest ktoś wśród Was, kto czyta Tabletowo od początku? uru28 – obecny?

Nadzieje…

Jestem w miejscu, w którym nie spodziewałam się, że w ogóle będę. Szłam nieznaną mi drogą, którą sama kreowałam – zbaczałam z głównej w podporządkowaną, robiąc błędy, by później wrócić na autostradę i rozwijać się jeszcze szybciej niż wcześniej. Mam nadzieję, że kolejne lata będę zmierzała autostradą, na której z roku na rok będzie zwiększana maksymalna dozwolona prędkość :)

_

Poczekajcie z niecierpliwością jeszcze kilkanaście, może kilkadziesiąt godzin – wiele się tu zmieni. Mam nadzieję, że będziecie pozytywnie zaskoczeni!

I strzeżcie się! Kasia jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa! ;)

strzelnica-kasia

Komentarze

 • Diabeł

  I tak Kasiu trzymaj…Wiem,że masz wiele pomysłów,które w przyszłości wprowadzisz do tego portalu.I tego Ci życzę.Tabletowo jest jak najbardziej super.

 • Pozdrowienia i gratulacje. I życzę redesignu : )

  • Ale jaja… mija 10 godzin, co ja PACZE: nowa grafa!! Spełniacie życzenia, czy jak? Ja poproszę Surface Pro w najdroższej wersji : )))

   • Tomasz Lenartowski

    Właśnie ta “nowa grafa” mnie zniechęciła. Żegnamy Tabletowo. 3/4 ekranu w reklamach to nie dla mnie

    • Biorąc pod uwagę, że reklam jest dokładnie tyle samo, są takiej samej wielkości i znajdują się w tych samych miejscach (nawet delikatnie niżej) niż w poprzedniej skórce, to tak – to jest świetny argument, żeby przestać nas czytać!

     Tylko nie trzaskaj drzwiami jak będziesz wracał :-)

     Btw. to nie tajemnica, że utrzymujemy się z reklam. Jeśli kiedykolwiek uda mi się dojść do poziomu, że z jednej będę w stanie zapłacić wszystkim redaktorom i jeszcze mieć na pozostałe rzeczy związane z tabetowo, na pewno zredukuję ich ilość.

     • I tego całej ekipie życzymy! By obok przyjemności z testowania i pisania szły korzyści materialne.

     • marekbn

      Wow ! Spełniasz obietnice w tempie godnym podziwu ! Fajny prezent urodzinowy od Ciebie dla nas :-) Fajne :-)

     • marekbn

      Wow ! Spełniasz obietnice w tempie godnym podziwu ! Fajny prezent urodzinowy od Ciebie dla nas :-) Fajne :-)

    • Nie jest źle, co prawda wolę na poziomo newsy niż te dwie kolumienki, no ale cóż…

   • Niestety tylu życzeń na raz nie damy rady ;-)
    Ale zawsze można się zainteresować najnowszym wpisem o promocji na Surface Pro 128GB :-)

    • Ooo kolejne życzenie spełnione – poziomo newsy w jednej kolumience : ) Ale z tymi reklamami to fakt – między newsami boks to wkurza… to już wolałbym jeden boks więcej reklam po prawej albo jakąś jebitną na górze. A nie, na górze już jest… ale to i tak – ta reklama między newsami wkurza i jest nieprofesjonalna…

     • Układ reklam w stosunku do poprzedniej wersji się nie zmienił. Tu akurat nie mamy pola manewru. O ile w pozostałych kwestiach mogłam posłuchać głosu Czytelników, tak w tej ni dy rydy.

   • Niestety tylu życzeń na raz nie damy rady ;-)
    Ale zawsze można się zainteresować najnowszym wpisem o promocji na Surface Pro 128GB :-)

 • Ja(ten prawdziwy)

  Podróże i podróże.
  Widać, że zyski są i to niezłe :p
  I dobrze! :D

 • marekbn

  Jak ten czas leci ….. A poziom w Tabletowo stale wysoki :-) Gratulacje Kasiu !!!!

 • uru28

  To bardzo miłe że pamiętałaś;) Zawsze obecny,zaczynam i kończę dzień z tabletowo.Nasze “dzieci” są rówieśnikami i w bardzo szczególny sposób obserwuje ich rozwój.Mimo iż Twoje jest”cyfrowe” (na razie ;) ) mam świadomość ile uwagi i poświęcenia wymaga.Pamiętam doskonale Twoje artukuły i recenzje zamieszczane o 1 w nocy (ktoś musi nie spać by czytać mógł ktoś…) oraz problemy zdrowotne z przepracowania.Ostatnio ktoś powiedział mi że po prostu trafiłaś w “czas” z tabletowo.pl i mimo iż jest w tym trochę prawdy to fakty pokazują że “czas” to drobny ułamek sukcesu bo 95% to pracowitość,oddanie,determinacja i wizja.Dlatego mimo że jesteś 15 lat młodsza mam ogromny szacunek dla Ciebie i tego co robisz.
  Efekty widać na każdym kroku bo tabletowo nieustannie pnie się w górę, zarówno w kwestii wyglądu jaki i, a właściwie przede wszyskim w kwestii ekipy będącej jego duszą.Jeśli ludzie wkładają w pracę “serce” to widać to po tekstach i polemikach.
  A to przekłada się na czytelników…

 • Takaszi

  Gratulacje z powodu kolejnego jubileuszu. Czytam od początku (chyba), w zasadzie to nie wiem gdzie pierwszy raz wpadło mi w oko Tabletowo, chyba na Android.com.pl, a może gdzie indziej. Dzięki Waszym opiniom, recenzjom i krytyce kupiłem mój pierwszy tablet i był to GENIALNY wybór. Cenię rady i opinie piszących tu redaktorów i czytelników (no może poza hejterami i fanbojami). Jesteście ważni, przynajmniej dla mnie. Dzięki z całego serca i dalszych sukcesów.

  PS.
  Nowa odsłona fajna i szybka.

 • Arrczi

  Wszystkiego dobrego i oby było jeszcze lepiej :)
  Ja dopiero rok z Wami i Tabletami.

 • LCD

  hmm. no gratulacje już 4 lat. Tylko mam pytanie odnośnie nowego wyglądu: będą jeszcze jakieś zmiany i to jest przejściowy projekt czy już finalny? Bo nie wiem czy ktoś jeszcze ma takie problemy jak ja, że zamiast polskich czcionek są prostokąty, jak się wejdzie na główną, to menu na górze zajmuje tyle miejsca, że jak chcę zobaczyć pierwszy artykuł to muszę zacząć przewijać. No i moglibyście pomyśleć o jakimś dostosowaniu do szerokości ekranu czy jak, bo ja rozumiem przeglądanie strony na tablecie w pionie może jest wygodne przy obecnym wyglądzie, ale na laptopie to straszne marnowanie miejsca.
  A logo może i z pomysłem, ale ja bym pokazał trochę więcej tej dłoni bo na początku nie załapałem skąd taka ikona.
  Aha i nie działa pokazywanie ilości komentarzy do artykułów na stronie głównej.

  • Jak pewnie wiesz, istnieje kilka przeglądarek, kilka systemów operacyjnych – i zanim przetestujemy wszystko na każdym z nich – będą pojawiać się drobne błędy :)

   • LCD

    Wiem, wiem. Ale nie widziałem wątku o nowej szacie graficznej to napisałem tutaj.

    • Jasne – piszcie o wszelkich bugach i kłopotach – będziemy systematycznie naprawiać

    • Jasne – piszcie o wszelkich bugach i kłopotach – będziemy systematycznie naprawiać

   • LCD

    Wiem, wiem. Ale nie widziałem wątku o nowej szacie graficznej to napisałem tutaj.

  • Jak pewnie wiesz, istnieje kilka przeglądarek, kilka systemów operacyjnych – i zanim przetestujemy wszystko na każdym z nich – będą pojawiać się drobne błędy :)

 • Kasiu, Steve Jobs był by z ciebie dumny ;)

 • ASSSZ

  No , no , powiało świeżością , jakoś tak przyjemniej się patrzy .
  Gratulacje i sukcesów życzę .

 • misiek

  a ja nie mam polskich znaków (w nagłówkach są). Wg mnie powinna zostać jedna kolumna z newsami, jak są dwie to się źle przegląda.
  pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów :)

 • czytelnik

  Czcionka w nagłówkach jest masakryczna, totalnie zniechęca, drażni oczy. Dodatkowo robicie ten sam błąd dla którego masa ludzi przestała czytać gsmonline.pl po zmianie grafiki – nierówne wielkości newsów na stronie głównej to wygląda źle i źle się czyta (utrudnia identyfikacje co już było a co nie)

  • Andrzej Pszczółka

   zgadzam się z tym, że fajnie by było gdyby newsy były jednakowej wielkości, tak nie wiadomo który jest świeższy. Poza tym design fajny :)

  • Andrzej Pszczółka

   zgadzam się z tym, że fajnie by było gdyby newsy były jednakowej wielkości, tak nie wiadomo który jest świeższy. Poza tym design fajny :)

 • uru28

  “Zjadło” mój poranny post…Nic to jeszcze raz;)
  Strasznie mi miło że o mnie pamiętałaś.Wstaję z tabletowo i z tabletowo zasypiam.Nasze dzieci są rówieśnikami to też ze szczególnymi emocjami przyglądam się jak się rozwijają.Choć Twoje (na razie ;) ) jest cyfrowe to jak mało kto mam świadomość ile mu poświęcasz.Pamiętam nie raz recenzje i teksty zamieszczane o 1 w nocy (ktoś musi nie spać by czytać mógł ktoś) oraz klikanie o takiej porze(większość redaktorów poszła by spać zamiast dyskutowć z urzytkownikami), pamiętam również problemy zdrowotne z przepracowania…
  Ostatnio ktoś powiedział mi że trafiłaś z tabletowo po prostu w “czas” ,ale mam świadomość że trafić w “czas” to tylko 5%, a pozostałe 95% to ciężka praca,poświęcenie i wizja.Mimo że jesteś 15 lat młodsza ode mnie mam do Ciebie ogromny szacunek, właśnie za pracę jaką w to wkładasz i poświęcenie.Dowodem na pracę jest fakt że tabletowo ciągle się zmienia i to w lepszym kierunku( moim zdaniem), do ekipy trafiły ciekawe osoby tworzące nie tylko newsy ale i ciekawe teksty.O tabletowo świadczy również poziom polemiki czylli sami czytelnicy, a na tle innych portali czy blogów jest lepiej niż dobrze.
  Najpiękniejsze jest dla mnie że widać iż kochasz to co robisz i że sprawia Ci to radość więc życzę Ci by to jedno nigdy się nie zmieniło;)

 • AS

  Gratuluję rozwoju portalu. Ale muszę przyznać, że nowa szata mnie rozczarowała. Nie lubię wielokolumnowych spisów artykułów, bo wymagają przewijania w tę i z powrotem. Czcionka w tytułach rzeczywiście źle wygląda. Może to wina jakiejś podmiany czcionek na moim komputerze? Ale najbardziej zaskoczyły mnie Phablety w nagłówku.Pomijam, ze to określenie z zachowaniem oryginalnej pisowni pasuje mi do języka polskiego, jak pięść do nosa, to chciałbym wiedzieć, dlaczego nie smartfony lub po prostu telefony komórkowe (komórki)? A może zaczniemy używać smartphone i telephone? ;)

 • AS

  Gratuluję rozwoju portalu. Ale muszę przyznać, że nowa szata mnie rozczarowała. Nie lubię wielokolumnowych spisów artykułów, bo wymagają przewijania w tę i z powrotem. Czcionka w tytułach rzeczywiście źle wygląda. Może to wina jakiejś podmiany czcionek na moim komputerze? Ale najbardziej zaskoczyły mnie Phablety w nagłówku.Pomijam, ze to określenie z zachowaniem oryginalnej pisowni pasuje mi do języka polskiego, jak pięść do nosa, to chciałbym wiedzieć, dlaczego nie smartfony lub po prostu telefony komórkowe (komórki)? A może zaczniemy używać smartphone i telephone? ;)

 • janko

  Pogratulować! Jak ktoś kiedyś podliczył, ponad 90% informacji na tym portalu jest zwyczajnie zdarte z internetu, a “wkład autorski” redakcji to grubo poniżej 10%. Czyli robiąc mniej niż 10% tego, co tu widać (pozostałe 90% to skopiowana praca innych ludzi, już wykonana przez kogoś innego), można zarobić jakieś pieniądze i jeszcze pojeździć po świecie. Autentycznie jestem pod wrażeniem pomysłu na biznes! I kto powie, że w Polsce pieniądze nie leżą na ulicy, ładnie poukładane w gotowe do wzięcia paczuszki.

  • Aske

   Cóż… w większości przypadków newsy pisane są na podstawie materiałów prasowych udostępnionych przez producenta sprzętu/oprogramowania/etc, dlatego też siłą rzeczy każdy kto o nich napisze zawrze w tekście podobną treść. To że serwis A i serwis B podadzą te same informacje dotyczące nowego tabletu nie oznacza, że jeden kopiuje od drugiego. Zarzuty o teksty “zdarte z internetu” miałyby sens, gdyby dotyczyły np. felietonów lub recenzji, ale tutaj akurat moim skromnym zdaniem redakcja naprawdę daje radę.

  • Dziwne podejście, naprawdę… Zamiast pogratulować komuś sukcesu i tak naprawdę podziwiać, że wpadł na taki pomysł – lepiej zazdrościć i krytykować.
   A ktoś Panu, Panie Janko, zabronił wymyślenia czegoś podobnego? Trzeba było, może wówczas teraz o Panu by się w taki ironiczny sposób wypowiadano ;-)

   • janko

    Przecież napisałem, że jestem pod wrażeniem pomysłu na biznes. Ponad 90% treści skopiowane z internetu, mniej niż 10% pracy własnej, czyli statystycznie raz na dwa-trzy dni ktoś napisze coś sam, i to wystarcza, żeby zarabiać pieniądze! Treści nie oceniam, wiadomo, jakie mam zdanie zarówno o całym biznesie “tabletowym”, mówię tylko o pomyśle na zarabianie pieniędzy.

    A przy okazji, nowa “szata graficzna” to całkowita porażka. Te wielkie, niebieskie prostokąty na całym ekranie, zmarnowane miejsce, do tego wielka i słabo czytelna czcionka, skucha na całej linii. Sugeruję szybki powrót do poprzedniej wersji.

  • “Jak ktoś kiedyś podliczył”

   Ktoś, kiedyś, coś… Wiarygodne źródło or GTFO.

 • helbian

  Gratuluję rozwoju, ale niestety również przyłączam się do opinii, że jest o wiele mniej czytelnie.
  Strasznie mnie drażni i zniechęca ta ostatnia moda tworzenia portali pod efekciarstwo kosztem czytelności i ergonomii. Z wielu portali zrezygnowałem właśnie po takich zmianach.
  Mam wrażenie, że i moja alergia na kafelki się tutaj też odezwała . ;)

  Co było takiego złego w tamtej szacie ?

  Proszę mnie źle nie zrozumieć, ale osobiście zdecydowanie wolę prostotę, czytelność, ergonomię.

  Jeśli można, to też prosiłbym poważne przemyślenie wykonania jednej wyrównanej kolumny „news” , bo będzie naprawdę ciężko się nie zniechęcić.

  Na PC w operze również brak polskich znaków.

  To tyle co dla mnie jest nie tak, a teraz czas na pochwałę :) za wersję mobilną na tablecie dla mnie jest chyba idealnie, jest jedna czytelna i nie rozpraszająca kolumna, nie zamula i jak mało kiedy na tablecie wybieram wersje mobilne www, tak na dzień dzisiejszy dla mnie tabletowo tylko na tablecie, ale mam nadzieję, że i na PC będę mógł niedługo zobaczyć podobną czytelność.

 • helbian

  Już pisałem peany pochwalne za szybka reakcję, ale chyba mi się przewidziało. ;)

  Przez chwilę widziałem prawie idealny layout z jednym blokiem „news”. Już złapałem oddech, a tu myk i powrót do rozbieganej schizofrenii. ;)

  Kombinujcie, kombinujcie, ale ja już widziałem ;) jak może być wzorowo z jedna kolumną. :)

  Naprawdę nie bójcie się tego . To że teraz taka moda, to wcale nie znaczy, że nie można się od tego odciąć i zrobić po swojemu, biorąc pod uwagę opinie czytelników.

 • SyoMas

  Na piątkę trza by jakąś imprezę ogólnoświatową skręcić. Dla mnie zdumiewający był fakt, że można rozkręcić taki portal w tak młodym wieku. Dzięki Tobie mam unikalny tablet. Dzięki Tobie świat tabletów wessał mnie doszczętnie. Gratulacje ogromne. Nowy wygląd bardzo mi się podoba.
  Powodzenia!

 • asad

  Kolejny serwis, który robi dwie kolumny newsów przez co nie wygodnie się je przegląda. Co to na głupia moda.

 • ba

  Proponuję zmienić ten niebieski kolor ramki na górze strony. Wygląda to prawie identycznie jak zaznaczenie tekstu/obrazu i za każdym razem próbuję to “odkliknąć”.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona