Ważne

Toshiba niedługo zaprezentuje 10-calowy tablet z Windows 8?

Toshiba Encore za 1299 złotych

8-calowa Toshiba Encore to bardzo ciekawe urządzenie, ale wiele osób szuka czegoś trochę większego. Niedługo ta sama firma może zaprezentować 10-calową wersję swojego urządzenia. Czego możemy się po nim spodziewać?

Niedawno certyfikat WiFi dostało urządzenie o nazwie kodowej WT8-A32, co według wielu miało oznaczać, że możemy się spodziewać większej wersji 8-calowej Toshiby Encore (która ma oznaczenie kodowe WT8 i możecie ją zobaczyć na powyższym zdjęciu). Teraz możemy być tego prawie pewni, ponieważ w FCC pojawiło się urządzenie  WT10

Nieznana jest jeszcze pełna specyfikacja tego tabletu, ale informacje w sieci podają, że ma to być „ultra mobilny PC” z Windows 8. Patrząc na specyfikację 8-calowca możemy przypuszczać, że Toshiba w tym wypadku zaoferuje nam  urządzenie z 10-calowym ekranem, procesorem Intel Atom Bay Trail oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym zapewne zobaczymy też Bluetooth 4.0, microHDMI, 32 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD oraz 8-megapikselowy aparat główny (2 mpix na przednim panelu).

Oczywiście są to tylko przypuszczenia, ponieważ jeszcze nie ma oficjalnych informacji dotyczących tego sprzętu, ale są one bardzo prawdopodobne. Jeśli cena będzie rozsądna to możemy zobaczyć ciekawego konkurenta dla obecnych 10-calowych tabletów z Windowsem 8.

Źródło

Komentarze

 • Darek

  Sądząc po specyfikacji, spodziewać się możemy ceny w okolicach 1000 zł, więc mogą powalczyć :-)

  • nopenope

   jeśli będzie tam NORMALNY windows to ok. jeśli ograniczone do modern RT to niech sobie w d**** wsadza, bo androidowe/ipady mają po prostu za dobre markety w porownaniu do tego co oferuje m$

   • Darek

    Będzie normalny Windows :-)
    Nie wiem, czy jakikolwiek producent poza Microsoftem, myśli jeszcze poważnie o RT.

 • spokojny waldi

  Nie wiem ale wszystko co miałem tej marki to się grzało jak nie wiem(może już to poprawili nie wiem?)Poza tym Ok!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona