Ważne

Interfejs LG G3 wycieka na kolejnych screenach. Tym razem chodzi o funkcje Quick Window

LG-quick-window-mode

W ostatnich latach obserwujemy sporą aktywność wokół nadchodzących flagowców najbardziej rozpoznawalnych firm. Nie inaczej jest w przypadku LG G3. W sieci aż huczy od doniesień o nadchodzącym urządzeniu koreańskiego producenta elektroniki.  Nie tak dawno Kamil przedstawił wam przecieki dotyczące nowej nakładki LG. Tym razem na pierwszym planie mamy ekran blokady wykorzystujący autorską funkcję, Quick Window.

Być może wielu użytkowników pamięta etui dedykowane dla poprzedniej generacji flagowego modelu LG. Case ten miał wycięty czworoboczny obszar na froncie urządzenia. W miejscu pustego pola wyświetlały się powiadomienia, które informowały o typowych rzeczach, jak godzina, sms, czy nadchodzący mail. Koreański koncern nazwał tę autorską funkcję – Quick Window. Z niektórych przecieków wynika, że kolejna generacja flagowego modelu LG również będzie posiadać takie etui. Tylko tak naprawdę nie wiadomo było, jak zostanie przygotowana aplikacja, która pozwala na odczytywanie krótkich powiadomień.

Dzięki screenom, jakie umieścił jeden z najlepszych informatorów w świecie technologii mobilnych – evleaks, możemy dowiedzieć się naprawdę dużo. Według przecieku, LG postanowiło przebudować tę funkcję. Niegdyś czworoboczne powiadomienia przybiorą kształt okręgów, które będą widgetami umieszczonymi na ekranie blokady. Dzięki temu zaopatrzony w specjalny case użytkownik nie będzie musiał zaglądać do urządzenia, aby wykonać podstawowe czynności związane z obsługą swojego urządzenia.

Zabieg jest czysto estetyczny. Tak naprawdę nie wiadomo, czy aplikacje Quick Window będą się zachowywały inaczej niż te dostępne w zeszłorocznej generacji flagowego modelu. LG poszło śladem Androida Wear, przystosowując interfejs blokady w sposób podobny do systemu obecnego na inteligentnych gadżetach. Myślę, że zamysł spowoduje dużo większą spójność obu interfejsów, przez co użytkownik będzie miał optyczny komfort przy korzystaniu ze swoich urządzeń. Tylko czy to w jakikolwiek sposób polepszy ergonomię obsługi? Tego nie dowiemy się teraz. Mam jednak wrażenie, że wprowadzany zmiany są jakby na siłę. LG słynie z tego, że lubi naśladować swojego lokalnego rywala Samsunga, wprowadzając autorskie rozwiązania żywcem ściągnięte i opatentowane jako własne. W przypadku Quick Window sytuacja była odwrotna, ale opieszałość i niezdecydowanie LG wykorzystał Samsung, który przygotował dedykowany S-Cover dla swoich urządzeń. Tymczasem LG ocknęło się i zaczęło ulepszać swoje stare rozwiązanie. Problem w tym, czy ekran blokady ma tak ogromne znaczenie dla samego użytkownika, jak to, co dzieje się głębiej interfejsu. Obawiam się, że nie zawsze.

Źródło: Androidcentral.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona