Ważne

Xiaomi Mi Pad osiąga niesamowity wynik w AnTuTu Benchmark

xiaomi-mi-pad-tablet-05

Wczoraj Kasia informowała Was o premierze chińskiego tabletu Xiaomi Mi Pad z systemem MIUI opartym na Androidzie. Ten technologiczny potwór, wyposażony między innymi w ekran o przekątnej 7,85 cala, procesor Tegra K1 oraz 2 GB pamięci RAM już na papierze wyglądał fenomenalnie. Świetna specyfikacja urządzenia oraz dopracowany system operacyjny nie mogły nie pozostawić po sobie wyraźnego odcisku w benchmarkach – już pierwsze testy w AnTuTu pokazują, że nowemu tabletowi firmy Xiaomi na razie nikt nie będzie umiał przeciwstawić się pod względem wydajności.

W teście który przedostał się do internetu urządzenie chińskiego producenta osiągnęło aż 39263 punktów. Wynik bliski 40000 musi budzić respekt, zwłaszcza że najlepsze urządzenia oparte na procesorach Snapdragon 801 zbliżają się maksymalnie do granicy 36000 punktów. Z całą pewnością NVIDIA Tegra K1, która jest sercem urządzenia, bardzo przyczyniła się do takiego stanu rzeczy. Za bardzo dobrą wydajność odpowiada także 2 GB pamięci operacyjnej oraz najnowsza wersja systemu operacyjnego Google – Android 4.4 KitKat. Jeśli ktoś szuka szybkiego tabletu opartego o Androida to Xiaomi Mi Pad jest z pewnością pozycją, którą będzie musiał wziąć pod uwagę.

29_1jtnXV2Gv

Jako ciekawostkę dodam jeszcze, że na konferencji prasowej podczas której tablet został przedstawiony światu, Mi Pad w AnTuTu zdobył aż 41000 punktów. Wygląda więc na to, że prezentacja urządzenia była odzwierciedleniem tego, na co sprzęt naprawdę stać, a nie jedynie zagrywką PR.

Spodziewaliście się takich wyników nowego urządzenia Xiaomi?

[źródło]

Komentarze

 • nie chcę się logować

  Ja się nie spodziewałem. Jestem w szoku. Dziś znów nie będę mógł zasnąć…

 • twin

  ok biorę go nie ważne, że nie ma modemu 3G

 • barwniak

  Cpu/GPU wyniki mało mnie interesują. I/O widzę znów typowe dla flash w tabletach. Kiedy I/O będzie na poziomie 100k to pogadamy o ciekawym modelu. Oczywiście transfery >200MB/s dla 4k i >500MB/s dla dużych plików.

  • Mihau

   Hahahahaha :D

   Nie, serio? Rozumiem, że obecnie żaden komputer (tablet, telefon, pecet, laptop, konsola czy cokolwiek) przeznaczony na rynek konsumencki nie jest ciekawy? Bo widzisz, transferów >200MB/s dla 4k nie uświadczysz nigdzie.

  • twin

   to na czym Ty obecnie pracujesz? na komputerze kwantowym? i za 270 dolarów byś chciał coś takiego? poczekaj z 10 lat na pewno apple to wprowadzi

  • slv

   @ barwniak
   i oczywiście będzie koniecznie pracował minimum 100 godzin na jednym ładowaniu przy pełnym obciążeniu. No tak, to będzie ciekawy model.

 • dred

  I co z tego wynika? Bedzie dzialal rownie szybko co x86?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona