Ważne

Pokini TAB A8 to wytrzymały tablet z dwoma systemami i wymienną baterią

Pokini TAB A8

Pokini to niemiecka firma, która – jak się okazuje – ma w swojej ofercie całkiem ciekawe tablety. Najnowszym jest Pokini TAB A8, który oferuje ekran FullHD, odporność na kurz i wodę oraz dwa systemy operacyjne. Jeśli szukacie większego urządzenia, to latem zostanie zaprezentowana 10-calowa wersja tego tabletu.

Pokini TAB A8 oferuje 8,3-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który można obsługiwać w rękawiczkach. Sercem tego urządzenia jest 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3745 o taktowaniu 2,0 GHz oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Poza tym znajdziemy w nim również 8-megapikselowy aparat główny (2 mpix na przodzie), GPS, WiFi, Bluetooth, NFC oraz łączność 3G lub LTE (zależnie od wersji). Pamięć wbudowana wynosi 32, 64 lub 128 GB, a można ją jeszcze rozbudować za pomocą kart pamięci MicroSD o maksymalnej pojemności 1 TB.

Pokini TAB A8 1

Jednak ciekawe wygląda również sprawa systemu operacyjnego, ponieważ działać on może pod kontrola Androida lub Windows 8.1 (lub Win 7 zamiast 8.1). To wszystko waży 500 gram, a należy jeszcze wspomnieć, że Pokini TAB A8 posiada certyfikat IP65. To znaczy, że jest kurzo- i wodoodporny (nie można go zanurzać w wodzie, a jedynie oblewać). Bateria wystarcza na 8-10 godzin pracy, ale można samemu ją wymienić na inną. Nie jest niestety znana cena tego urządzenia.

Źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona