Ważne

Plotki na temat Multi Window w iPadzie. Piekło zamarzło?

Screenshot2

Multi Window w urządzeniach Samsunga zawsze było rzeczą, która wzbudzała zazdrość wśród użytkowników iPadów. Nie ma chyba takiego Apple usera, który pogardziłby podobną funkcją w swoim tablecie. Możliwe, że wkrótce i oni będą mogli się cieszyć pracą na kilku aplikacjach jednocześnie za sprawą iOS 8.

Podczas gdy na Androidzie i Windowsie możliwe jest uruchomienie dwóch aplikacji, które współdzielą ekran, iOS pozwalał na wyświetlanie tylko jednej, co było powodem drwiących reklam porównujących wielozadaniowość (a właściwie jej brak) w iPadzie oraz odpowiednio w Galaxy Tab PRO 10.1:

oraz Surface 2:

W końcu sytuacja może się zmienić, jak donosi 9to5mac Apple po czterech latach w końcu zamierza dodać możliwość uruchamiania dwóch aplikacji jednocześnie. Co ciekawe, podzielony tryb pracy ma oferować bardzo intuicyjny sposób interakcji pomiędzy dwoma aktywnymi oknami. Ma być między innymi możliwe przenoszenie i upuszczanie elementów z jednego okna na drugie.  Cała funkcjonalność ma być skupiona wokół iPada Air. Nie jest do końca jasne czy mniejsza wersja tabletu Apple również otrzyma to rozwiązanie.

Jak to w Cupertino bywa design oraz prostota często bierze górę nad funkcjonalnością, co z dużą dozą prawdopodobieństwa mogło być przyczyną tak długiej zwłoki w implementacji tego rozwiązania. W końcu wciąż jedną z domen iOS jest prostota użytkowania, którą skomplikowane menu wielozadaniowości mogło by zburzyć. Apple zaprezentuje iOS 8 na WWDC, która rozpoczyna się 2 czerwca.

Źródło: 9TO5Mac via The Verge

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona