Ważne

Plotki na temat Multi Window w iPadzie. Piekło zamarzło?

Screenshot2

Multi Window w urządzeniach Samsunga zawsze było rzeczą, która wzbudzała zazdrość wśród użytkowników iPadów. Nie ma chyba takiego Apple usera, który pogardziłby podobną funkcją w swoim tablecie. Możliwe, że wkrótce i oni będą mogli się cieszyć pracą na kilku aplikacjach jednocześnie za sprawą iOS 8.

Podczas gdy na Androidzie i Windowsie możliwe jest uruchomienie dwóch aplikacji, które współdzielą ekran, iOS pozwalał na wyświetlanie tylko jednej, co było powodem drwiących reklam porównujących wielozadaniowość (a właściwie jej brak) w iPadzie oraz odpowiednio w Galaxy Tab PRO 10.1:

oraz Surface 2:

W końcu sytuacja może się zmienić, jak donosi 9to5mac Apple po czterech latach w końcu zamierza dodać możliwość uruchamiania dwóch aplikacji jednocześnie. Co ciekawe, podzielony tryb pracy ma oferować bardzo intuicyjny sposób interakcji pomiędzy dwoma aktywnymi oknami. Ma być między innymi możliwe przenoszenie i upuszczanie elementów z jednego okna na drugie.  Cała funkcjonalność ma być skupiona wokół iPada Air. Nie jest do końca jasne czy mniejsza wersja tabletu Apple również otrzyma to rozwiązanie.

Jak to w Cupertino bywa design oraz prostota często bierze górę nad funkcjonalnością, co z dużą dozą prawdopodobieństwa mogło być przyczyną tak długiej zwłoki w implementacji tego rozwiązania. W końcu wciąż jedną z domen iOS jest prostota użytkowania, którą skomplikowane menu wielozadaniowości mogło by zburzyć. Apple zaprezentuje iOS 8 na WWDC, która rozpoczyna się 2 czerwca.

Źródło: 9TO5Mac via The Verge

Komentarze

 • vito

  Kopiowania przez apple ciąg dalszy, a do dziś zawsze słyszałem od użytkowników apple, że to zbędne i niepotrzebne. Zresztą zawsze jak czegoś w apple brak to podobno jest to zbędne, jak wprowadzi to będą wielbić. Apple prawdopodobnie to opatentuje.

  • Ja na pewnym forum dowiedziałem się kiedyś że cieszą się że nie ma takiej funkcji w iPadzie, bo to tylko niepotrzebnie by zwiększało zużycie baterii

  • LCD

   Samsung powinien to opatentować jak pokazał pierwszy raz w serii Note i teraz Apple miałby kłopot. Ale oni zrobią to co zwykle: pokażą swoje rozwiązanie, opatentują i będą skarżyć Samsunga i MS, że stosują to w swoich produktach. Prostszego niż w note czy surface nie zrobią, bo jeśli tak to zgodnie z tradycją Apple będzie to ograniczone.

  • Takaszi

   :-D nie zapomnij, że musieli z tym czekać do czasu wyprodukowania procka 64 bit. Poprzedni nie ogarniał. Swoją drogą ciekawe jak to będzie latało po aktualizacji obecnych tabletów? A może to bajer tylko dla nowych? Napiszcie coś więcej jak wiecie plz.

 • AS

  Prostota i design? To zwykłe doktrynerstwo. Firmy, które wierzą, że ich przepis na sukces jest wieczny, wcześniej czy później naginają się do otoczenia. Jeśli o mnie chodzi, to bez trybu wielu okien da się na tablecie żyć. Ale jeśli pojawi się na iPadzie, to na pewno lepiej, niż gorzej.

  A językowo: “Apple user”? Cóż to takiego? Może jeszcze sprawdzimy, jak jest “użytkownik” po niemiecku, chińsku itp?

  • Po niemiecku Benutzer, po francusku utilisateur

   masz jeszcze w zulu: umsebenzisi :)

   • AS

    Podoba mi się, czyli: Apple Benutzer, Apple utilisateur oraz Apple umsebenzisi :)
    Gdyby tak napisac w artykule, ludzie pukaliby się w głowe, ale Apple user to już standard? :)
    Dziwny jest ten swiat… Poniewaz swiat technologii i tak jest mocno uzalezniony od angielskiego, nie przesadzajmy na kazdym kroku.

 • Azawakh

  Taki multitasking przydałby się w różnych urządzeniach a nie tylko iPadach. To bardzo fajna rzecz. Aktualnie na swoim iPadzie Mini testuję aplikację Side by Side a na Nexusie 4 Multitasking Pro. Są to calkiem fajne i poręczne narzędzia.

 • przemas

  Firma nieżywego już Jobsa, kombinuje pewnie teraz, jaką by tu firmę wykupić z patentem na multi window ;]

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona