Ważne
Wiko VIEW

LG na dwa tygodnie przed konferencją w pełni potwierdza G3 (wideo)

Plotki na temat LG G3 ostatnio nie cichły. Pojawiło się wiele pytajników związanych choćby z ilością pamięci RAM czy obudowy. Na oficjalnym koncie LG na YouTube pokazał się teaser uchylający rąbka tajemnicy w sprawie nadchodzącego flagowca. Potwierdza też, że obudowa urządzenia powinna być wykonana z aluminium, albo przynajmniej tworzywa, które owe aluminium imituje.

Innym elementem, na który warto zwrócić uwagę, to ruchoma soczewka(?). W dziesiąte sekundzie wideo widać oko aparatu, w którym soczewka się porusza, a więc OIS. Sądzę, że ma to zwrócić uwagę na aparat. Mam nadzieję, że LG szykuje coś więcej niż autofokus działający w 0,3 sekundy. Może to ryzykowne stwierdzenie, ale mam wrażenie, że LG może wynieść fotografię mobilną na zupełnie nowy poziom.

Coraz częściej mówi się o procesorze Snapdragon 805. Qualcomm swego czasu informował, że pierwsze urządzenia ze wspomnianym układem pojawią się w drugiej połowie 2014 roku. Wtedy też do sprzedaży powinien trafiać LG G3. Jest więc cień szansy, że phablet będzie wyposażony właśnie w Snapdragona 805.

Poza tym film potwierdza dotychczasowe informacje na temat wyglądu LG G3. Koreański koncern potwierdził też datę debiutu urządzenia – 27 maj. Jako użytkownik LG G2 czekam z niecierpliwością. Dzięki motywowi G3, nowa nakładka zapowiada się bardzo smakowicie.

2014-05-13 10.26.09

źródło

Komentarze

 • kamilek2424

  Z wyglądu robi bardzo pozytywne wrażenie.

  • A równie dobre robi nakładka ;D
   Czekam na płaski wygląd aplikacji.

 • Jeśli rzeczywiście metal/aluminium – pewnie to będzie następny tel. mojej żony. Tańszy od Sammy’ego, a lepiej wykonany i pewnie z lepszym ekranem.

 • A czy da się potwierdzić nie w pełni? (:

 • Marcin Mierzejewski

  Cieszy mnie fakt, że producenci coraz częściej odchodzą od plastiku w swoich flagowcach. Przykład OnePlus One, Huawei Ascend P7 czy teraz LG. Do wielkiej trójki HTC, Apple i Sony dołącza reszta świata… pozostawiając Samsunga samego z plastikiem.

  To symbol zmian. Myślę, że lider Androida będzie teraz działać pod presją, a to z kolei sprawi, że Koreańczycy będą zmuszeni wydać wersję z inną obudową niż plastik. Jeśli są tak bardzo konserwatywni co do swojego “hyperglaze”, niech zrobią dwie wersje flagowca i po problemie. W przeciwnym wypadku to się źle skończy dla Samsunga. Może nie za rok, ale ludzie w końcu zrozumieją, że metal czy szkło jest lepszym rozwiązaniem, a plastik może i ma swoją przewagę nad resztą tworzyw, lecz zdecydowanie nie jest wart ceny jaką każe sobie płacić koreański koncern.

  Jeśli doniesienia o LG się potwierdzą, osobiście będę rozważać G3 w sferze zainteresowań smartfonem, choć osobiście chciałem HTC One M8, który jest dla mnie usposobieniem piękna, nawet bardziej niż szklane Xperie. Jednak pod koniec roku gdy światło dzienne ujrzy cała elita z iPhonem 6, Notem 4 i Sony Z3 włącznie, będzie możliwy pełny przegląd sytuacji.

  • LCD

   “ludzie w końcu zrozumieją, że metal czy szkło jest lepszym rozwiązaniem” – nieprawda.
   To co jest minusem przy obudowie metalowej jest plusem przy plastikowej i na odwrót. Dlaczego chcesz wszystkich nawracać na metalową obudowę? Ja akurat sobie takie nie wyobrażam, miałem telefon z obudową aluminiową i nie chce takiej więcej, mam teraz note2 i najchętniej wymieniłbym nawet samą tylną klapkę na tą z note 3 lub s5 bo najlepiej leżą w dłoni i jest przy nich najpewniejszy chwyt. Metal jest sztywny więc przy upadku nie amortyzuje uderzenia, więc większa szansa na odpryski czy pęknięcie ekranu no i przewodzi ciepło co sprawia, że telefon porządnie wymęczony będzie bardzo ciepły w dotyku. Samsung jedynie powinien zrobić wersję z metalu dla tych, dla których kawałek aluminium to prestiż i nie przeszkadza im duża waga, ale jak zrezygnuje z tworzywa to ja zrezygnuje z Samsunga.
   A szkło w smartfonie uznaje jedynie na wyświetlaczu (chociaż wolałbym też jakieś nie tłukące i nie rysujące się tworzywo).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona