Ważne

15 mln phabletów Xiaomi Redmi Note w przedsprzedaży

gsmarena_001

Zazwyczaj to Samsung chwali się kolejnymi milionami i pobitymi rekordami sprzedaży swoich urządzeń. Jednak tym razem godnym uznania jest fakt, że 15 mln osób zamówiło w przedsprzedaży za tani phablet Xiaomi Redmi Note.

W marcu bieżącego roku producent szczycił się, że w 34 minuty swoich nabywców znalazło 100 tysięcy phabletów Redmi Note. Teraz Xiaomi ma kolejny powód do zadowolenia. Szczególnie, że mowa o wersji, która nie obsługuje europejskich częstotliwości. Na ten wariant nadal trzeba czekać.

Xiaomi Redmi Note kosztuje 161 dolarów, czyli za niespełna 500 zł klient otrzymuje urządzenie mające 5,5″ ekran o rozdzielczości HD. Do tego 8-rdzeniowy procesor współpracujący z 2 GB pamięci RAM. Ponad to aparat ma matrycę 13 Mpix, a bateria pojemność 3200 mAh.

15 mln to liczba lepsza od połączonej sprzedaży iPhone’a 5C i 5S (9 mln w pierwszy weekend) oraz Samsunga Galaxy S5, w dniu premiery. Owa liczba zamówień potwierdza tylko, jak chłonny jest rynek chiński oraz jakie zainteresowanie jest rodzimą marką dla Azjatów.

źródło

Komentarze

 • Mihau

  “The company counts regular pre-orders as such in addition to people signed up to receive more information about the phone via email.”

  Czyli tak naprawdę to wcale nie 15 milionów pre-orderów, tylko newsletterów. To i tak niezły wynik, ale jak się to przekłada na sprzedaż? Sądzę, że jednak znacznie gorzej, choć może się mylę.

  • Dokładnej prawdy się raczej nie dowiemy. Większe media mówią o pre-ordzerze z zaznaczeniem, że nie wszystkie zamówienia są lub mogą być opłacone. Mimo wszystko liczby brzmią imponująco.

  • LCD

   Jak dla mnie to przesadzona mocno liczba. Bo liczyć już nawet nie to, że nie opłacone preordery, ale nawet subskrybcje newsettlera? To może niech liczą też wszystkie wyszukania Redimi Note w google. Samsung przesadza, ze sprzedażą swoich sprzętów licząc wszystkie wysłane z fabryki gdzie u każdego operatora jest minimum 1 egzemplarz w pełni sprawny do “zabawy” ale to tutaj to już duża przesada.

 • cyc997

  Czekam na wydanie europejskie i kupuje – świetne wykonanie, świetny system, wystarczające parametry i ta cena :)

 • barwniak

  Jak on jest note, to ma w obudowie dedykowany rysik?

 • Łukasz

  Brałby. Czekam na europejką wersję i kupuje

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona