Ważne

Overmax Steelcore 10 Gear: cztery rdzenie, ekran 10,1″, Android 4.2 i klawiatura z myszką w zestawie

overmax-steelcore-10-gear3

Dotrwaliśmy do sytuacji na rynku, w której każdy „polski producent” (polecam podlinkowany felieton Marcina), może mieć w ofercie dokładnie taki sam sprzęt. Jak zatem wyróżnić się na rynku podobnych parametrami i wzornictwem urządzeń? Odpowiedź jest prosta: wartością dodaną. Nie od dziś w tabletach preinstalowane są na start aplikacje – jedne bardziej przydatne, inne mniej, jedne darmowe, inne z licencją na miesiąc lub kilka. Overmax postanowił iść o krok dalej. Do najnowszego tabletu, Overmax Steelcore 10 Gear, oprócz kilku aplikacji (swoją drogą, darmowych: Wikipedia, Zumi, Nexto, Kingsoft Office, antywirus Avast i Coigdzie) dodaje akcesoria peryferyjne, w postaci myszki i klawiatury Bluetooth, jak również etui mogące służyć jako podstawka.

Steelcore 10 Gear zamknięty został w aluminiowej obudowie, a na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim czterordzeniowy procesor Rockchip RK3188 Cortex A7 o częstotliwości taktowania 1,6GHz, 1GB RAM oraz wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1” i rozdzielczości wciąż standardowej dla niskiej i średniej półki, 1280 x 800 pikseli. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 4.2 Jelly Bean.

Do naszej dyspozycji oddana jest pamięć 16GB z możliwością rozszerzenia dzięki slotowi kart microSD, a wśród portów i złączy znajdziemy microUSB oraz HDMI. Tablet oferuje również aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, WiFi, Bluetooth oraz akumulator o pojemności 7000 mAh. Nie posiada GPS i 3G.

Aktualnie cena Overmax Steelcore 10 Gear nie jest znana. Tablet ma trafić do sprzedaży w połowie maja.

overmax-steelcore-10-gear overmax-steelcore-10-gear2

ź: Overmax

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona