ThinkPad 10 – nowy tablet w ofercie Lenovo?

__lenovo_thinkpad_tablet_10

Firma Lenovo jakiś czas temu wypuściła na rynek bezwzględnie najlepszy mały (8,3-calowy) tablet z Windowsem 8.1 – ThinkPada 8. Od jakiegoś czasu, w sieci krążyły pogłoski, że model ma się doczekać starszego i większego brata (pisaliśmy o tym jakiś czas temu) – i wiele wskazuje na to, że tak będzie w rzeczywistości.

Wszystko za sprawą australijskiej strony Lenovo, która (najwyraźniej przez pomyłkę) przedwcześnie zamieściła informację o nowym tablecie: ThinkPadzie 10. Nie doczekaliśmy się żadnej oficjalnej informacji, ale mnogość szczegółów i pełna specyfikacja, wskazują na to, że nie jest to tylko mockup. Nikogo nie zaskoczyło, że tablet ten dzieli wiele wspólnych cech ze swoim mniejszym bratem.

Według informacji, urządzenie będzie wyposażone w czterordzeniowy procesor Intel Atom trzeciej generacji o taktowaniu 1,6 GHz (turbo do 2,4 GHz), ekran Full HD 1920 x 1200 i pamięć wewnętrzną do 128 GB. Strona wspominała też o aparacie 8 Mpx z tyłu oraz 2 Mpx z przodu. Według danych tam zgromadzonych, dostępne będą również wersje z aktywnym rysikiem oraz łącznością LTE – co ucieszy wielu, ale też bardzo niekostnienie wpłynie na cenę tych lepiej wyposażonych modeli.

Opcjonalnie, dostępne będą ciekawe akcesoria, między innymi klawiaturowa stacja dokująca i etui z klawiaturą. Na razie nie ma jednoznacznych informacji o cenie urządzenia, ale wszystko wskazuje na to, że będziemy musieli zapłacić jeszcze więcej niż za ThinkPada 8 – szczególnie jeśli będziemy chcieli kupić wersję z większą pamięcią, łącznością LTE czy rysikiem. Wtedy cena może niebezpiecznie zbliżyć się do 900-1000$ w skrajnym przypadku.

Czy w świecie zdominowanym przez tanie tablety z Androidem, ktoś z Was zdecydowałby się zapłacić za urządzenie tego typu więcej niż 2000 zł?

__lenovo-thinkpad-10-australia

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona