Ważne

Nowa oferta Office 365 – skusi użytkowników iPadów?

microsoftword

Niedawno Microsoft ogłosił dostępność Office w wersji mobile dla iPada. Aplikacje tego pakietu (Word, Excel i PowerPoint) nawet na iPadzie dają bardzo duże możliwości i kompatybilność z istniejącymi plikami. Jedyną “wadą” oprogramowania jest jego tylko pozorna darmowość.

Ściągnięty za darmo Office z iTunes pozwoli nam przeglądać pliki i wyświetlać prezentacje bez możliwości ich edycji. Jeśli chcemy skorzystać z wszystkich funkcji pakietu, musimy wykupić subskrypcję Office 365. Ten model “freemium” sprawdził się w wielu sytuacjach i Microsoft liczy na duży sukces również wśród użytkowników konkurencyjnej platformy. Jak dotąd, najtańsza oferta usługi (Office 365 Home) kosztowała 430 zł/rok i pozwalała korzystać z Office’a na 5 komputerach i 5 urządzeniach mobilnych. Cena ta może być zaporowa – szczególnie jeśli ktoś nie planuje korzystania z pakietu na wielu urządzeniach.

Głównie z myślą o użytkownikach iPadów, Microsoft wprowadził nową taryfę, Office 365 Personal, która kosztuje 300 zł za rok i umożliwia zainstalowanie pakietu na jednym komputerze i jednym tablecie. Różnica ceny w stosunku do wyższego pakietu nie jest tak drastyczna jak się oczekiwało, ale osoby które planowały używać Office’a tylko na iPadzie z pewnością będą zadowolone z tej skromniejszej wersji. Nie ma co się oszukiwać – 300 zł za rok użytkowania z aplikacji tabletowej to dużo i większość użytkowników skieruje swoją uwagę w kierunku darmowych lub tańszych rozwiązań. Istnieje jednak grupa osób, dla której pełna kompatybilność i funkcjonalność są niezbędne – dla nich Office 365 w obniżonej cenie być może będzie jedynym sensownym wyjściem.

Warto pamiętać, że studenci są w dużo lepszej sytuacji – mogą skorzystać z Office 365 dla studentów i za 340 zł uzyskać czteroletnią subskrypcję dla dwóch urządzeń (komputerów lub tabletów). Jeśli użytkownicy iPadów mimo wszystko nie chcą wydawać pieniędzy na produkt Microsoftu, mają do dyspozycji pakiet biurowy iWork od Apple’a, Quickoffice czy choćby Documents To Go.

Komentarze

 • adam

  Wciąż strasznie drogo. Na boga, to aplikacja tabletowa i powinna być sprzedawana na tablety osobno, bez konieczności kupowania 365. Nie rozumiem tej polityki. Zapłaciłbym jednorazowo 50-100 zł za Office na mojego iPada mini, ale nie 300 zł co roku.

 • NicTakiego

  A kysz, Majkasoft… Nie potrzeba guana w AppStore.

 • Bart

  430 zł za 5 komputerów i 5 mobilnych to – DOSKONAŁA CENA.

  Dla zwyklaków – “walących słit focie na fejsa” może nie – ALE – jak mamy małą firmę – kilku przedstawicieli handlowych to jest to SUPER oferta. Pełne współdzielenie.

  I JESZCZE jedno – Office z Acces to wydatek rzedu 600 – 1000 zł – zakładajac, ze mamy 5 komputerów to musimy zpłacić 5000 zł. Wychodzi więc, że OFFICE 365 zwraca nam się po 10 latach.

  A taka wersja Small Bizness : dostajemy DODATKOWO : Wideokonferencje Lync, Exchange ze skrzynką 25GB, OneDriwe 10 GB + 500MB na Użyszkodnika.

  Sumując – wychodzi to ZNACZNIE TANIEJ – i co wazne ZAWSZE mamy NAJNOWSZE wersje oprogramowania.

  Tak więc trzeba sobie rpzeliczyć – bo znam wiele firm, które płaca abonament za Office 365 i sa bardzo zadowolone.

  • Marcin

   Tyle, że ta cena to chyba tylko dla użytkowników domowych? A nie firm…
   A może się mylę?
   Office 365 dla Użytkowników Domowych – KUP za 429,99 zł

   Oferta dla firm: 124,8 Euro za użytkownika / rok – to chyba już atrakcyjnie nie jest?

 • Takaszi

  Ściągnięty za darmo Office z iTunes pozwoli nam przeglądać pliki i wyświetlać prezentacje bez możliwości ich edycji.

  A teraz jako użytkownicy ekosystemu jApka nie mogliście? Jakoś ci nie wierzę, serio. Z jApkiem rozstałem się dość wcześnie, z powodu ograniczeń i od 3 lat nie bawię się nim. W ekosystemie Androida można na wiele sposobów.

 • Takaszi

  “Ściągnięty za darmo Office z iTunes pozwoli nam przeglądać pliki i wyświetlać prezentacje bez możliwości ich edycji.”

  A teraz jako użytkownicy ekosystemu jApka nie mogliście? Jakoś ci nie wierzę, serio. Z jApkiem rozstałem się dość wcześnie, z powodu ograniczeń i od 3 lat nie bawię się nim. W ekosystemie Androida można na wiele sposobów.

  • Nie widzę związku. Nigdzie nie napisałem, że do tej pory na iOS nie można przeglądać doców czy ppt. Napisałem tylko, że Office od Microsoftu na iOS daje możliwość podglądu, ale nie edycji.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona