Sony Xperia Tablet Z z aktualizacją do Androida 4.4.2 KitKat - póki co w Holandii, wkrótce w pozostałych krajach - Tabletowo.pl

Sony Xperia Tablet Z z aktualizacją do Androida 4.4.2 KitKat – póki co w Holandii, wkrótce w pozostałych krajach

Tabletowo.pl Sony Xperia Tablet Z z aktualizacją do Androida 4.4.2 KitKat - póki co w Holandii, wkrótce w pozostałych krajach Aktualizacje Android Nowości Sony

Sony Xperia Tablet Z jest urządzeniem, które debiutowało w sprzedaży w drugim kwartale ubiegłego roku z Androidem 4.1 Jelly Bean na pokładzie. Jakiś czas później otrzymało aktualizację do Androida 4.3, ale zostało zapowiedziane, że nie będzie to koniec wsparcia ze strony producenta dla tego urządzenia i że możemy się spodziewać kolejnej, jeszcze nowszej wersji systemu. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Sony planuje wydanie Androida KitKat dla Xperia Tablet Z na środek drugiego kwartału bieżącego roku. Myśleliśmy, że będzie to maj – nic bardziej mylnego. Jak wynika z publikowanych w sieci informacji, firma Sony już rozpoczęła aktualizację systemu tabletu do wersji 4.4.2.

Pierwsi szczęśliwcy, którzy już mogą się cieszyć z aktualizacji do KitKata, pochodzą z Holandii. Otrzymali oni powiadomienia o dostępności nowej wersji systemu na ekranie swoich urządzeń, co jest jednoznaczne z aktualizacją OTA (over the air), czyli bezprzewodową – wystarczy podłączenie do sieci.

Póki co nie wiadomo kiedy rozpocznie się ekspansja Androida 4.4.2 dla Sony Xperia Tablet Z na inne kraje i jakie szczegółowe zmiany ze sobą wprowadza (oficjalny changelog nie został nigdzie, póki co, opublikowany). Wydaje mi się jednak, że możemy się spodziewać go w najbliższych tygodniach – również w Polsce.

Jakkolwiek, jest to bardzo dobra wiadomość dla zainteresowanych wejściem w posiadanie tego modelu. Po wprowadzeniu do sprzedaży Xperia Z2 Tablet, pierwsza generacja urządzenia doczekała się znacznej obniżki cen – o 300-400 złotych, o czym więcej przeczytacie w tym wpisie.
_
Informacja dla zainteresowanych recenzją Sony Xperia Z2 Tablet – publikację musiałam przesunąć ze względu na problemy techniczne, które pojawiły się w trakcie testów. Więcej na ten temat, jak również sama publikacja, jeszcze w tym tygodniu.

źródło, źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona