Ważne

Colorfly G783 Q1 – nowy tablet z Androidem, wyglądem przypominający iPada

Colorfly_S782Q1_07

Firma Apple jest znana ze swoich zapędów patentowych, co widać po częstym pozywaniu innych firm do sądu, nawet w przypadku, gdy ciężko doszukać się podobieństwa pomiędzy opatentowanym rozwiązaniem a produktem innej firmy. W ubiegłym roku dość głośno było o pozwie, który został wymierzony w polski sklep spożywczy Fresh24.pl. Prawnicy firmy z Cupertino znaleźli podobieństwo pomiędzy logotypami obu firm. Pomimo pozywania przez Apple nawet firm spoza branży, Colorfly zapowiedział nowy tablet, który swoim wyglądem bardzo przypomina iPada od Apple.

Colorfly G783 Q1 zostanie wyposażony w 7,9 calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 × 768 pikseli. Tablet będzie działał na czterordzeniowym procesorze MediaTek MTK6582, o taktowaniu zegara 1,3 GHz lub, według innych źródeł, 1 GHz. Na dane producent przeznaczył 16 GB pamięci, którą można rozszerzyć poprzez karty microSD do maksymalnie 32 GB. Nad ekranem znajdziemy 2 Mpx kamerkę do wideo rozmów, natomiast, z tyłu tabletu pojawi się 5 Mpx matryca, zdolna nagrywać wideo w rozdzielczości FullHD.

Nowy sprzęt od Colorfly dostanie również wyjście miniHDMI, oczywiście nie mogło zabraknąć także 3G, Wi-Fi w standardzie b/g/n, GPS-a czy Bluetooth 3.0. Cała konstrukcja będzie zasilana baterią o pojemności 4000 mAh. Zamiast fizycznych przycisków (home, back, menu), tablet będzie miał je wyświetlane na ekranie. Colorfly G783 Q1 będzie napędzany przez Androida 4.2. Cena oraz data premiery tabletu nie są znane.

Komentarze

  • Matthew


    wyglądem przypominający iPada” biały prostokąt i już “Kopia iPada” ;__;

  • pakierhakierxd

    Jest co raz więcej takich ipadów mini z Androidem np. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/navroad-nexo-go-test.html

  • Azawakh

    Sam korzystam zarówno z iPada Mini jak i podobnego zewnetrznie do niego Modecoma FreeTAB 7800IPS IC. Muszę przyznac, że poza brakiem 3G ten tablet działa naprawdę bardzo dobrze i być może ten tablecik od Colorfly będzie równie dobrze śmigał. A nie da się zaprzeczyć, że rozmiar 7.85 cala to rozmiar znakomity, bardzo funkcjinalny a do tego poreczny. wszedzie się go zabierze, miejsca zabiera niewiele a wszystko na nim da się przeczytać i obejrzeć wyjątkowo komfortowo. Szkoda, że tylko chinczycy się decydują na wprowadzanie tego typu przekatne i formaty wyświetlaczy.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona