Wiko VIEW

Androida czeka flat design – oto nowe, nieoficjalne ikony systemu

Leaked-screenshots-reveal-a-possible-upcoming-huge-Android-redesign

Android i nowe ikony? No właśnie, nieoficjalne. Redaktorzy serwisu AndroidPolice pokazują ikony nadchodzącej wersji Androida, która powinna być pełna zmian nie tylko wizualnych – mówi się też, że zbliżający się wielkimi krokami Android może być 64-bitowy. 

Producenci procesorów trąbią wszem i wobec, że są gotowi na 64-bity, teraz krok należy do Google. Do konferencji Google I/O 2014 pozostało już niewiele czasu i kolejne przecieki nie powinny nikogo dziwić.

Tym razem na tapecie jest stylistyka. Zgodnie z trendem flat design możemy spodziewać się, że Google w kolejnej wersji zielonego robocika zaserwuje nam „spłaszczone” ikony. Na grafice poniżej widać, że styliści czerpali z wyglądu ikon desktopowych. Do tego doszły jeszcze cienie, które do tej pory nie były obecne w ikonografii Google. Wygląda to na składową projektu Moonshine.

Leaked-screenshots-reveal-a-possible-upcoming-huge-Android-redesign (1)

Powyższe ikony w trzeciej kolumnie są spokojniejsze kolorystycznie, zostały też znacząco uproszczone, a cienie dodają smaku. Niestety materiały ludzi z AndroidPolice nie są oficjalne. Tak więc nie ma pewności, że zaprezentowany wygląd ikon jest tym ostatecznym designem i kierunkiem, jaki obierze Google.

Mnie nowe ikony bardzo się podobają i mam nadzieję, że kolejna odsłona Androida będzie jeszcze bardziej „flat”, niż poprzednia. Dawno nie było jakiegoś większego przełomu w stylistyce, z drugiej strony nie był on jakoś mocno potrzebny. W każdym razie po najnowszych wieściach widać, że gigant z Moutain View planuje odświeżyć wygląd swojego systemu. Zaczyna się od ikon chyba wszystkich usług – od Google Play Music, Książki, Zdjęcia, Wideo i Gry, Google+, Kalendarz,  Kontakty, Chrome, YouTube, Mapy, Gmail, Hangouts po Aparat oraz Sklep Play.

źródło

Komentarze

 • Majkel

  Piękne te nowe ikony.

 • Sethemar

  Mnie odpowiadają aktualne ikonki. Te nowe wyglądają jak naklejki na lodówkę

  • Diabeł

   Faktycznie masz rację,dla mnie te nowe są paskudne…Dzisiejsze lepiej się podobają.

 • Paweł

  Mam nadzieje, że nowy Android będzie na Nexusa 4 ;) Ikonki świetne, przyda sie odświeżenie wyczuwalne.

  • Lawstorant

   Spokojnie, standardowo N4 dostanie jeszcze jedną aktualizację. Jestem tego pewien dzięki pojawiającym się sterownikom od Qualcomma no i tym że zawsze nexusy dostają tak z 3 kolejne wersje. Żeby tylko zrobili go na kernelu 3.14

   • Paweł

    Dobrze by było ;)
    A czemu akurat na tym kernelu?

    • MarSen

     Każdy Nexus ma zapewnione 18 miesięcy* (półtora roku) aktualizacji na bierząco. Oznacza to, żę do 13 czerwca 2014r. nie musisz martwić się o aktualizację. Później w sumie też nie. Root > Odblokować bootloader > CyanogenMod, AOSP czy co tam sobie jeszcze chcesz.
     * od daty premiery.

 • twin

  mnie odpowiadają z nexusa 5

 • Artok

  Obrzydliwie wyglądają te nowe ikony

 • Benoos

  Krok milowy to to nie jest :)

 • uru28

  Może najpierw dopracowali by 32bity…

 • uze

  Paskudne.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona