W 2014 roku Asus chce sprzedać 5 mln urządzeń ZenFone

Asus-ZenFone-6-5

Na początku roku, na targach CES Asus zaprezentował urządzenia z rodziny ZenFone. W głównej mierze to tabletofony i jeden budżetowy smartfon. My naturalnie skupimy się na dwóch sprzętach, które mają 5 i 6-calowy ekran i są już dostępne na Tajwanie.

ZenFone 6 to wydatek około 230 dolarów (6990 TWD). To o 31 dolarów więcej od ceny podanej w styczniu na CES. Z kolei ZenFone 5 kosztuje 166 dolarów (4990 TWD), w styczniu wyceniano go na 149 dolarów. Tajwan jest rodzimym krajem Asusa i naturalnie pierwszym miejscem dostępności tytułowych urządzeń. Następnym krajem najprawdopodobniej będą Chiny i inne Azjatyckie kraje.

Można powiedzieć, że ceny nie są zaporowe, a urządzenia są ciekawe. Gwoli przypomnienia ZenFone 6 i ZenFone 5 charakteryzują się procesorem Intel Atom Z2580 (2 x 2 GHz). Ekrany mają rozdzielczość HD, a o przekątnych mówią nam cyferki w nazwie, a więc 5″ i 6″. Asus już na początku roku zapewniał, że urządzenia dostaną aktualizację do najnowszej wersji Androida, póki co ZenFone napędzany jest Androidem 4.3.

David Chang, CFO Asusa „przewiduje”, że jego firmie uda się sprzedać 5 milionów urządzeń z serii ZenFone. Nie określa się przy tym konkretnych modeli, a może to mieć znaczenie. ZenFone to nie tylko phablety, ale też bardzo tani smartfon o 4-calowym wyświetlaczu. Ma on kosztować około 100 dolarów i może być strzałem w dziesiątkę.

źródło

Komentarze

  • Slasher

    Sam czekam na zenfone 5

  • bin

    Ja czekam na ZF6, juz od dawna, kwestia ile wywala cene na aukcjach, ale chyba nie bedzie zle.

    Co do CEO Asusa to zawsze smieszy mnie zakladanie ile sprzedamy urzadzen.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona