Wiko VIEW

SoC LG Odin niedługo trafi do masowej produkcji

lg odin

O tym, że LG pracuje nad własnym układem SoC słyszeliśmy już w minionym roku. Ciągle jednak nie było konkretniejszych informacji, do teraz. Według etnews w niedalekiej przyszłości układ o nazwie Odin ma trafić do masowej produkcji. 

Za jego wytwarzanie będzie dopowiedziana firma TSMC, która wytwarzać będzie też procesory Apple A8. Odin ma legitymować się ośmioma rdzeniami. Rozwiązanie, gdzie stosuje się dwie grupy rdzeni (jedna wydajniejsza od drugiej) jest coraz popularniejsze. Układ LG będzie posiadać 4 rdzenie Cortex-A15 i 4 niskonapięciowe, a więc energooszczędne Cortex-A7. Odin ma być tożsamy z architekturą big.LITTLE i co ciekawe jego miejscem nie ma być nadchodzący flagowiec – G3, a tańsze urządzenia. Najpewniej chodzi o linię L, ale możliwe, że ewentualne tańsze tablety też miałyby Odina.

Warto wspomnieć, że oprócz ośmiordzeniowej wersji światło dzienne ma ujrzeć też czterordzeniowy Odin. W przypadku mocniejszej wersji za grafikę będzie odpowiedzialny układ Mali-T760, a w słabszym wariancie Mali-T604.

źródło

Komentarze

  • Kwestia wydajności – będą układy zobaczymy czy to kolejny klon MTK czy czołówka. To samo z karmieniem prądem.

  • ArtiDiTu

    Dlaczego drogi Kamilu dziwi Cię ,że słaby procesor na wychodzącej z produkcji rodzinie ( A53 i A57 to tak dla przypomnienia już produkowane rdzenie , które maja od wymienionej pary parametry lepsze o 15% i sumarycznie moc wyższą – przypuszczalnie – o 20% ) nie napędza flagowych produktów 4 na świecie pod względem wielkości producenta elektroniki użytkowej ( nie hejtować – nie pisze o tabletach , tylko o elektronice użytkowej w całości ). Odin już dziś traci myszką , a w chwili debiutu będzie po prostu słaby . A LG niewielkim kosztem ( tani proces , tani ARM , tanie rdzenie ) wejdzie do klubu producentów ( ha , ha – produkuje TSMC , projektuje ARM , technologii LG nie ma tu ani jednego mikrometra ) chipów . Ale w przyszłości może to zaowocować czymś bardziej ambitnym.
    A tak w ogóle , to Odin proponowany jest raczej na wyposażenie telewizorów i smart-boxów LG ( teraz rozumiesz dlaczego pisałem o elektronice użytkowej ? ) i samochodowego smart-infotaitment.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona