Ważne

Problemy z instalacją Windows 8.1 Update

Część użytkowników skarżyła się na problemy z zainstalowaniem najnowszej aktualizacji dla Windowsa – 8.1 Update. Problem dotyczy niewielkiego odsetka osób, jednak warto być przygotowanym i wiedzieć jak w kilku prostych krokach można spróbować rozwiązać pojawiające się problemy.

Jeśli Windows nie wyświetla nowej aktualizacji, nie możemy sprawdzić statusu aktualizacji czy wyrzucane są błędy przy próbach ich zainstalowania, można spróbować następujących kroków:

  • Uruchomić Panel sterowania.
  • W grupie System i zabezpieczenia wybrać: Znajdź i rozwiąż problemy.
  • Wybrać opcję: Rozwiąż problemy z usługą Windows Update.
  • Kliknąć Dalej i postępować zgodnie z komunikatami.

W wielu sytuacjach powinno rozwiązać to pojawiające się problemy. Jeśli jednak narzędzie to nie pomoże, warto spróbować następującej metody:

  • Otworzyć stronę pomocy Microsoft.
  • Kliknąć Uruchom teraz, w celu pobrania narzędzia FixIt do usuwania problemów.
  • Uruchomić pobrane narzędzie.
  • Kliknąć Dalej i postępować zgodnie z komunikatami.

Ta druga metoda pomogła mi rozwiązać wiele problemów z Windows Update w przeszłości.

Nie tylko użytkownicy prywatni borykają się z problemami z tą aktualizacją. Dużo więcej kłopotów mają administratorzy w dużych firmach – komputery pracowników po aktualizacji do 8.1 Update zaczęły wykazywać kłopoty z WSUS – Windows Server Update Services. Service Packi dla Windows Server, po przejściu do najnowszej wersji systemu 8.1, po prostu przestały być dostępne. Do czasu dostarczenia łatki, Microsoft zdecydował się na zdjęcie 8.1 Update z systemu WSUS. Oznacza to, że administratorzy IT nie będą na razie mogli dystrybuować tej aktualizacji dla pracowniczych stacji roboczych. Problem ten dotyczy jednak jedynie klientów korporacyjnych i zwykli użytkownicy nie mają się czym martwić – 8.1 Update jest wciąż dostępne w usłudze Windows Update.

Ilu czytelników tabletowo.pl pomyślnie zaktualizowało swój system do 8.1 Update? Jakie są Wasze wrażenia?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona