HP Slate 8 Pro oficjalnie: Tegra 4 i Android KitKat

Ostatnio informowaliśmy Was o tym, że firma HP prawdopodobnie zamierza wprowadzić na rynek odświeżoną wersję tabletu Slate 8 Pro. Okazało się że domniemania były słuszne, ponieważ do portfolio producenta trafił właśnie tablet HP Slate 8 Pro 2014. Co znajdziemy w odświeżonej wersji urządzenia?

Nowy produkt koncernu posiadać ma 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli (stosunek boków 4:3). Za sprawną pracę urządzenia mają odpowiadać czterordzeniowy procesor NVIDIA Tegra 4 taktowany zegarem 1,8 GHz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Na pokładzie Slate 8 Pro nie zabraknie też 16 GB pamięci wewnętrznej, WiFi, aparatu o rozdzielczości 8 Mpx z lampą LED, kamerki do wideokonferencji o rozdzielczości 2 Mpx, modułu Bluetooth w standardzie 4.0, NFC, oraz złącza microHDMI.

Tablet pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.4 KitKat. HP Slate 8 Pro według zapewnień producenta ma działać z baterii aż 11,5 godziny.

Zapewne interesuje Was cena urządzenia. Ta została ustalona na poziomie 349 dolarów. Nabyć HP Slate 8 Pro można bezpośrednio na stronie internetowej HP.

Jak podoba się Wam to urządzenie?

[źródło]

Komentarze

 • Chyba dość drogo jak na androidową 8-calówkę z rozdzielczością poniżej FHD.

 • Warto dodać, że ma:
  +) Gorilla® Glass 3,
  +) mikro USB
  +) WiFi 5GHz: 802.11a/b/g/n
  +) waga: 453.59 g
  .
  Mnie się podoba – poza ceną.

 • mitusm

  4:3 dużo lepszcze do internetu, czytania książek, dokumentów, gier (jak dla mnie). 16:9 to tylko moda przydatna w sumie tylko do filmów..
  Nie jestem wielkim fanem ipada, ale nie bez powodu ma 4:3. Chciaż proporcje i ip 5 są już całkiem bez sensu.

  • 4:3 … do ” czytania książek”
   .
   Wiesz co to jest szybkie czytanie?

  • 16:9 jest idealne do filmów i snap view w Windowsie. Przypinasz aplikację do krawędzi – i masz dwie appki, w tym jedną w proporcjach 4:3. Korzystam w ten sposób non stop z tabletu – z lewej twitter/facebook, z prawej przeglądarka w proporcji 4:3.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona