Ważne

Jest w końcu CCleaner na Androida w wersji beta

ccleaner_android_5

Jaki jest Android pod względem utraty wydajności wszyscy wiemy – z czasem zwalnia. To trochę jak z Windowsem, dla którego jednym z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszym, programów do oczyszczania systemu jest CCleaner. Producent rozpoczął testy aplikacji na Androida. W bardzo łatwy sposób można dołączyć do grona testerów – wystarczy mieć konto Google+.

Sam używam CCleanra od bardzo dawna. W miedzy czasie było wiele aplikacji, które również miały oczyszczać system z pozostałości po programach i naprawiać rejestry. Koniec końców i tak padło na tytułową aplikację.

W wersji na Andrioda, CCleaner może optymalizować historię przeglądarki, pamięć cache zainstalowanych aplikacji, oraz schowek. Dzięki aplikacji możliwe jest też wyczyszczenie rejestru połączeń czy skrzynki odbiorczej SMS. Standardowo jest też możliwość odinstalowywania niechcianych programów. W kwestii dbania o kondycję systemu, CCleaner może monitorować ilość dostępnego miejsca w pamięci, obciążenie procesora, pamięci RAM, czy stan baterii.

Znacznie ciekawiej brzmią opcje, nad którymi pracuje producent. Są to między innymi funkcje dla systemów zrootowanych, zarządzanie procesami, czyszczenie pamięci RAM, oraz „znacznie więcej”. To wszystko w kolejnych aktualizacjach.

Ci, którzy chcą być testerami aplikacji, musza posiadać konto na Google+. Następnie trzeba dołączyć do społeczności CCleaner for Android Beta, by móc kliknąć tutaj, w celu zadeklarowania chęci zostania testerem. Potem bez przeszkód można w sklepie Google pobrać aplikację.

źródło

Komentarze

 • Moim zdaniem tego typu programu tracą rację bytu jeśli się używa Androida w wersji 4.4 lub wyższej. Mój Nexus 4 na KitKacie od aktualizacji pracuje bez żadnego czyszczenia i absolutnie nie stracił płynności. Gorzej, że KK jest dostępny praktycznie tylko dla Nexusów, telefonów Google Edition i najbardziej topowych słuchawek. Ale z czasem spowszednieje. Być może tak, że zanim CCleaner wyjdzie z bety to większość użytkowników nie będzie go potrzebowała.

  • elmak

   Masz rację kolego po prostu ten program jest nie potrzebny na nexusie5 co innego samsung ;)

  • Trek

   Kitkat 4.4 można mieć też w bardzo przystępnej cenowo Moto G ;)

   • And1

    Moto g telefon za 500 zł a kit kat śmiga aż miło

 • Ciekawa inicjatywa, ale takie funkcjonalności każdy system mobilny powinien mieć wbudowane. Ba, nie powinny one być w ogóle potrzebne na smartfonach czy tabletach, bo czyszczeniem śmieci powinien zajmować się OS.

  Tak jest na iOS czy WP/RT.

  • Na jakiej podstawie twierdzisz, że te mechanizmy są w ios i wp? Jakoś nie zauważyłem, żeby znikała historia w przeglądarce.

   • Nie chodzi o tryb incognito, tylko o usuwanie tempów, zabijanie procesów-duchów, trimming pamięci, itd…

 • Takaszi

  Tak jest na iOS czy WP/RT. No cóż z tym pierwszym mam inne doświadczenia, ale spoko, twoje zdanie dla ciebie.

  • Mówisz o zarządzaniu zasobami/pamięcią, czy o zwalnianiu systemu wraz z czasem/kolejnymi aktualizacjami? Pod tym drugim podpisuje się obiema rękami.

 • bin

  wreszcie, od dawna czekalem, bo clean master sie sprzedal i jak dobrze zaczal, tak teraz zamula, wiec lepiej raz wyczyscic nim cache i reszte, po czym odinstalowac

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona