Tablet z giętkim 13,3-calowym wyświetlaczem E-Ink Mobius od Sony

sony-digital-paper

Niemal rok temu na targach EDIX w Tokio, Sony po raz pierwszy zaprezentowało niezwykle elastyczne wyświetlacze, w których jako podłoże zostało użyte tworzywo sztuczne, zamiast często wykorzystywanego szkła. Dzięki temu wyświetlacze nie tylko były elastyczne, ale również bardzo lekkie. Zostały wykonane w technologii E-Ink Mobius i miały wielkość kartki A4, czyli 13,3 cala. Wyświetlacze cechowała również rozdzielczość 1600 x 1200 pikseli, ponadto umożliwiały uzyskanie 16 odcieni szarości.

Wyświetlacze E-Ink Mobius, gdy po raz pierwszy zostały zaprezentowane w maju 2013, nie miały w ogóle ramek, dzięki czemu można było przekonać się o ich giętkości. Niestety tablet, który niedawno został zaprezentowany w wersji finalnej otrzymał ramkę z tworzywa sztucznego. Jednak dzięki zrezygnowaniu ze szkła, tablet waży zalewie 357 gram, a jego grubość to 7 milimetrów, czyli o niespełna milimetr więcej od jednego z najcieńszych smartfonów na świecie – Huawei Ascend P6. Zrezygnowanie ze szła ma jeszcze jeden pozytywny aspekt – tablet będzie bardziej odporny na upadki.

Tablet od Sony umożliwia obsługę dotyku zarówno rysikiem jak i paluszkami. Został wyposażony w Wi-Fi, 4 GB pamięci wewnętrznej, oraz slot na karty microSD. Wbudowana bateria pozwoli na pracę urządzenia nawet do trzech tygodni. Tablet obsługuje format plików PDF, ale zapewnia również automatyczną konwersję plików Worda, Excela oraz PowerPointa.

Pierwsze tablety mają zostać wysłane do klientów w maju. Sony celuje swój produkt przede wszystkim do uniwersytetów, do których właśnie ma rozpocząć się dystrybucja pierwszych egzemplarzy testowych. Cena tego urządzona, to bagatela 1100 dolarów amerykańskich – w końcu każdy będzie mógł sobie pozwolić na nowy tablet. ;)

[Źródło]

Komentarze

 • Arek1357

  W końcu coś, na czy można wygodnie książkę i prasę przeczytać :-)
  O pieniądzach się nie dyskutuje, nowinka.

 • Drupal

  Z 3 lata temu zastanawiałem się, kiedy takie coś powstanie… Jestem przekonany, że będzie to wielki sukces. Zarówno konsumpcja treści jak i jej tworzenie będzie szalenie wygodne i proste.

 • Darek

  Dla mnie ideał. Tylko ta cena :-)

 • ASSSZ

  Ale ma lag…………

  • Lag sprzętowy związany z użyciem technologii e-ink.

   • ASSSZ

    Czyli ta technologia nie dla mnie , bardzo denerwuje mnie każda opóźniona reakcja .

 • SyoMas

  Tylko czemu jedynie PDFy? Będzie jak z telewizorami, Samsung zaraz przygotuje podobne urządzenie tyle, że obsłuży nim każdy typ pliku. Jakoś nie kumam takiego fixowania się na jednym formacie.

 • AS

  Ciekawa rzecz, tylko tyle, że to nie tablet, a czytnik :)

  Do czytania plików PDF pewnie, jak znalazł. gdyby nie ta cena…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona