Ważne

NEXO oxeN – tablet z dwoma ekranami i oprogramowaniem w służbie prywatności. Czegoś takiego mi brakowało!

nexo-oxen

Folie prywatyzujące na ekrany naszych urządzeń elektronicznych to nic w porównaniu z tym, co postanowiła przedstawić nam katowicka marka Navroad. Zaprezentowała bowiem tablet NEXO oxeN – z dwoma wyświetlaczami! Jeden znajduje się z przodu obudowy, drugi – z tyłu. Najważniejsze jest tu jednak oprogramowanie – “Uwaga, zbliża się“. Chyba nikomu zatem nie trzeba tłumaczyć, że sprzęt ten powstał z myślą o osobach ceniących sobie prywatność. Brzmi intrygująco, prawda?
Aktualnie pełne parametry techniczne modelu owiane są tajemnicą. Firma, póki co, skupiła się głównie na zainteresowaniu wyświetlaczami oraz wspomnianym oprogramowaniem, na temat którego kilka słów za chwilę.

Pierwszy wyświetlacz to 10-calowa matryca Full HD IPS Mega Matrix 4 K(ombo) o rozdzielczości “powyżej 3000 pikseli”, z doskonałym odwzorowaniem kolorów i świetnymi kątami widzenia. Drugi natomiast zamontowany został w miejscu tylnej obudowy i wyposażony jest w hybrydowy panel e-ink, który w razie potrzeby przez minutę działa jak standardowa matryca TFT. Jak informuje firma, “ma on zapewnić maksymalną prywatność, poprzez zastosowanie inteligentnego wyświetlania i przygaszania TFT e-ink. W efekcie nikt poza użytkownikiem tabletu nie jest w stanie podejrzeć czym aktualnie się on zajmuje”.

Skupmy się jednak na autorskim oprogramowaniu “Uwaga, zbliża się“, bo – cóż tu dużo mówić – to niewątpliwie najciekawsze rozwiązanie, jakie od dłuższego czasu znalazło się w tabletach i urządzeniach osobistych wszelkiego typu. Posiadacz NEXO oxeN może zdefiniować do pięćdziesięciu urządzeń, których sygnały: WiFi, Bluetooth, 3G i GSM będą przechwytywane przez nasz tablet. Po co to wszystko? To proste – gdy osoba ze zdefiniowanym sprzętem będzie się do nas zbliżała (w zamyśle teść/teściowa, narzeczony/narzeczona, szef/szefowa, etc.) ekran powiadomi nas o tym fakcie i zaświecą się na nim czerwone diody. Żeby tego było mało, w tej samej chwili ekran przyciemni się na tyle, by zbliżająca się osoba nie mogła podejrzeć, co aktualnie robimy na użytkowanym tablecie.

Takie proste, a dopiero teraz któraś firma na to wpadła i wprowadza w życie. Nic, tylko się cieszyć. Zwłaszcza studenci, którzy będą wiedzieli kiedy wykładowca zmierza w ich stronę… ;)

NEXO oxeN debiutuje w sprzedaży już dziś. Został wyceniony na 777 złotych. Dostępny jest wyłącznie “w dobrych sklepach”. Niestety, nie zostało sprecyzowane przez Łukasza Gruszkę, dyrektora zarządzającego NavRoad NEXO, o które konkretnie chodzi…

Już walczę o testowego sampla, więc jak tylko dostanę sprzęt w swe ręce, chętnie podzielę się opinią na jego temat!

ź: Navroad

Komentarze

 • Tomaszek Piętaszek

  baaaaaaaaaaardzo proszę o test tego urządzenia. Myślę, że będzie idealne dla naszych posłów – niech się przesiąda z iPadów na Nexo oxeN – będą mogli grać w Angry Birds do woli i… nikt ich nie namierzy.

 • elcede

  Mogliście się bardziej przyłożyć do tego kawału i nie odpływać tak ze specyfikacją. Prawie się dałem nabrać ale jak tylko doszedłem do ekranu to wszystko się stało jasne.

 • edek

  osoby ceniace sobie prywatnosc i wyswietlacz z tylu obudowy… nie bardzo rozumiem do czego mialby sluzyc…

  “Drugi natomiast zamontowany został w miejscu tylnej obudowy i wyposażony jest w hybrydowy panel e-ink, który w razie potrzeby przez minutę działa jak standardowa matryca TFT. Jak informuje firma, „ma on zapewnić maksymalną prywatność, poprzez zastosowanie inteligentnego wyświetlania i przygaszania TFT e-ink. W efekcie nikt poza użytkownikiem tabletu nie jest w stanie podejrzeć czym aktualnie się on zajmuje”.”

  No w sumie prostsze rozwiązanie jest, jakby sie pracowało na wyswietlaczu skierowanym do siebie, a nie do ludu, na tyle obudowy… chyba ktos tu duzo chemi w siebie władował :)

 • bo1

  Fajny kawał. ale pomysłu własnego nie przeklejanego /ź/ tego od p.KP oczekiwałem.

 • ja

  Tylko ta druga osoba musi spełnić jeden warunek… mieć włączone WiFi, z wyłączonym nie będzie widoczna dla tabletu. Bez sensu.

  • ja

   Kurcze dałem się wkręcić to pewnie żart primaaprilis ;)

 • Majkel

  hmmmm…. Prima Aprilis? ;)

 • jAcEk

  No i wszyscy myślą, że to żart, a ja już od tygodnia mam go na testach. Co mogę jeszcze o nim powiedzieć? Snapdragon 805 daje radę, tylko oczywiście musieli zaoszczędzić na RAMie.. – cała z plastiku.

  i taka mała prywata.
  Czy ktoś wie, który fon będzię bardziej wytrzymały ipchone 5c czy 5S. Mój siotrzeniec kończy 3 latka i nie wiem co będzie lepsze na prezent? bo on mało szanuje swoje zabawki.

 • ddd

  “10-calowa matryca Full HD IPS Mega Matrix 4 K(ombo) o rozdzielczości „powyżej 3000 pikseli”” – hahahahahahaha. Trochę przesadziliście:P. Nawet światowi producenci specializujący się w ekranach – Samsung, LG, Sharp itp, nie posiadają takich ekranów:P

  • Nie mają matryc Full HD? A to nowość…

   • ddd

    Nie maja matryc o rozdzielczości powyżej 3000 pikseli:P

    • Już rozdzielczość 800 x 600 daje w teorii 480 000 pikseli ;-)

    • A standard 4K? To ok ~4000 pikseli w poziomie :)

     • ddd

      Rybki, albo akwarkium. To w końcu Full HD czy 4K?:P

     • Ja tylko mówię, że istnieją ekrany +4K :)

 • DeaD

  Robią was w wała xD wszystko co piszą jest niemozliwe :D (a napewno nie za 777zł) dla pocieszenia cena daje duzo szczescia xD

 • ASSSZ

  Wszyscy robią nas w konia ..? Nawet Navroad ?
  Lepiej już nic nie czytam bo można zbłądzić …. :-))

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona