Google wprowadza nowe rozszerzenie swoich map – Pokémon Challenge

Dobra wiadomość dla fanów jakże popularnego anime Pokémon. Google postanowiło poświęcić trochę pracy i stworzyć specjalne rozszerzenie do aplikacji Google Maps, które pozwoli na… wirtualne łapanie kieszonkowych stworów! Nowość skierowana jest zarówno do właścicieli urządzeń wyposażonych w system iOS jak i Android. Dodatkowo, osoba która złapie najwięcej Pokémonów ma szansę otrzymać pracę w Google, jako Pokémon Master.

Od dzisiaj zarówno w App Store jak i Google Play dostępna jest specjalna aktualizacja Google Maps. Po pobraniu należy nacisnąć pasek wyszukiwania a następnie wybrać opcję “press start”. Są to dość skomplikowane czynności, zatem warto zajrzeć do instrukcji bezpośrednio od Google. Jest ona dostępna na oficjalnym blogu giganta z Mountain View.

Jak można zauważyć w prezentowanym filmiku, użytkownik musi przemierzać świat w poszukiwaniu dzikich stworków. Znajdować się one mogą praktycznie wszędzie, zatem zainteresowanych czeka sporo podróżowania! Sposób rozwiązania gry przypomina trochę aplikację Ingress, również stworzoną przez Google.

Przy okazji premiery został ogłoszony także konkurs na najlepszego trenera Pokémon. Osoba, która złapie najwięcej tych stworzeń, otrzyma pracę w Google. Na jakim stanowisku, zapytacie? Jako Pokémon Master.

Jeżeli od dziecka, lub ewentualnie po prostu od ostatnich kilkunastu lat swojego życia, marzyliście o takim tytule – czym prędzej zmierzajcie do App Store bądź Google Play i pobierajcie aktualizacje. Świat Pokémon czeka właśnie na Was!

google_maps_pokemon_1

Złap je wszystkie!

[źrodło]

Komentarze

 • ASSSZ

  Dzisiaj trzeba uważać … :-)

 • Kate’s Admirer

  Niby taki dobry żart primaaprilisowy, a jakbyście widzieli prawdziwego krasnoludka, to dopiero byłoby zdziwienie. Pokemony istnieją, to nie kwestia wiary, tylko rozumu :D

 • Paweł

  Niby żart,ale zabawa fajna.Polecam szukać w okolicach wysp Galapagos i Tokio.
  Jeżeli chodzi o Polskę to w Warszawie,Wrocławiu i Krakowie znalazłem.

  • Paweł

   Nareszcie się udało.Złapane wszystkie 151.Ciężko było złapać tego małego różowego skurczybyka :P

 • lodzianin

  Złapane wszystkie w 6 h :D jest jeszcze jeden w Łodzi w centrum… Bardzo duzo w Tokio, Genewie, oraz wiele wulkanów czy tez kraterow… :)

 • grzes9

  1. Fanów anime? Gra na Nintendo Gameboy była pierwowzorem dla późniejszej kreskówkowej odsłony.
  2. Dla fanów tabletowo oczywistym powinmo być szukanie w… Cupertino i faktycznie jest tam dodatkowy pokemart.
  3. Gorąco polecam przesunięcie 2 palcami w górę ekranu jednocześnie. Widać więcej przy równym zoomie. A dodatkowo szukając w dużym przybliżeniu w wielkich miastach można poczuć się jak na filmie promującym ze względu na modele wieżowców.

 • DDOS

  Nigdzie tego nie mogę znaleźć a chce zagrać :(

 • PolskiArno00

  niewiem jak to pobrać pomożecie ?

 • patryk

  ja nie dam rady tego pobrac i nie moge tego znalesc pomoycy!!!!!!!!!

 • Matias 202

  Jak to pobrać bo niewiem ale chce zagrać

 • PokemonItems.pl

  Zapraszamy wszystkich do oficjalnego polskiego sklepu z przedmiotami do gry Pokemon GO – pokemonitems[kropka]pl . Dzięki współpracy z firmą Niantic możemy zagwarantować niskie ceny i wsparcie w ramach występowania problemów.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona