Ważne

Office Mobile – oto pakiet biurowy dla iPada od Microsoftu

Apple_iPad_MicrosoftOffice-9

W końcu. Tak można podsumować dzisiejszą premierę pakietu biurowego Microsoft Office, w skład którego wchodzą trzy aplikacje – Word, Excel i PowerPoint. Minął ponad tydzień od czasu, kiedy Jakub pisał o zbliżającej się premierze Office’a. Nie musieliśmy długo czekać. Oto jest, Office Mobile dla iPada. 

Tak jak zakładano, prezentację odbywającą się w San Francisco poprowadził nowy CEO Microsoftu – Satya Nadella. Wygląda na to, że działania firmy nabrały tempa i w Redmond wszyscy przykładają się do nowych produktów. Na poniższym filmiku możecie zobaczyć krotki hands-on nowego pakietu biurowego Microsoftu. Office Mobile będzie rozpowszechniany w myśl zasady freemium. To znaczy, że pakiet jest na ogół darmowy, ale dostępne wtedy jest tylko oglądanie plików. Aby móc je edytować, trzeba zalogować się do usługi Office 365, która jest już płatna.

CEO Microsoftu oznajmił, że Usługa Office 365 ma pozwolić jej użytkownikom na dostęp do dokumentów, arkuszy, prezentacji itp. na absolutnie każdym urządzeniu. Nie ważne czy będzie to komputer, tablet, czy smartfon.

Premiera Office’a dla iPada nastąpiła przed kafelkową odsłoną pakietu. Z tego co wiadomo i ta jest już w przygotowaniu.

Jeżeli chcecie zobaczyć wideo z prezentacji to zapraszam tutaj.

A oto kilka zrzutów z Worda:

Excela:

I na koniec PowerPoint:

źródło

Komentarze

 • Microsoft troche zmienia politykę. I słusznie!

 • BRENT

  Jakoś nie wierzę w spektakularny sukces i te miliardy dolarów zysku. 100€ rocznie to cena jak na platformy mobilne kosmiczna, której ludzie raczej nie zaakceptują. Jest masa alternatywnego softu za darmo lub za kilka dolców, a różnicę pomiędzy tymi aplikacjami a oryginałem dostrzeże i doceni mało kto. Kupią ci nieliczni, którzy absolutnie muszą mieć 100% kompatybilność, o ile oczywiście Office na iPada taką zapewni, a to nie jest takie oczywiste – otworzyłem w Wordzie dla testu kilka dokumentów i działy się dziwne rzeczy z czcionkami. No, ale to pierwsza wersja, będzie z pewnością lepiej.

 • marcin

  hmm… chyba nie koniecznie trzeba być subskrybentem usługi 365. Mam kupionego Office 2013 w wersji pudełkowej – nie subskrypcji i u mnie aplikacja działa bez ograiczeń

  • Działa edycja, zapisywanie?

   • marcin

    Dokładnie tak

    • Bardzo ciekawe. Mówimy oczywiście o iPadzie (nie iPhone czy tablecie z Androidem)?

     • marcin

      kurde, sorry, android…

 • NicTakiego

  Microshit? Nieeeee.

 • marcin

  Mój poprzedni komentarz był pomyłką, ale mam nadzieję, że tym się zrehabilituję ;)
  http://www.cnet.com/news/microsoft-hopes-ipad-users-wont-exploit-office-loophole/?ttag=gpwl
  czyli jeśli znacie kogoś kto ma wersję 356 to możecie poprosić tę osobę o drobną pomoc :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona