Ważne

Deponia trafi wreszcie na iPada [Gry]

gaming-deponia-screenshot-01[1]

Studio Daedalic Entertainment specjalizuje się w produkcji „staroszkolnych” gier przygodowych typu Point & Click. Jedną z najciekawszych pozycji w ich obszernym katalogu jest bez wątpienia Deponia, której popularność sprawiła, że doczekała się ona aż dwóch kontynuacji. Już niedługo pierwsza część tej sympatycznej, ręcznie rysowanej serii trafi wreszcie na tablety z systemem iOS.

W grze wcielamy się w postać Rufusa, młodego mieszkańca kosmicznego wysypiska śmieci, snującego na pozór nierealne marzenia o zamieszkaniu w jednym z bogatych miast unoszących się wysoko w przestworzach. Pewnego dnia podczas rutynowego grzebania w odpadkach znajduje on Goal, piękną reprezentantkę wyższych klas społecznych, która wylądowała na jego wysypisku w wyniku wyjątkowo niefortunnego zbiegu okoliczności. Rufus postanawia wykorzystać swoje znalezisko jako kartę wstępu do lepszego życia, jednak, jak to zwykle bywa w historiach tego typu, sprawy dość szybko wymykają mu się spod kontroli. Nowe wcielenie gry stanowić będzie dokładny port oryginału, zastępujący jedynie tradycyjny system sterowania Point & Click systemem Tap & Hold, przystosowanym do ekranów dotykowych.

Premierę gry zapowiedziano na lato bieżącego roku. Jej autorzy zdradzili też, że jeśli uda im się z powodzeniem przenieść silnik gry na platformę iOS, to w niedalekiej przyszłości będziemy mogli spodziewać się tabletowych wersji zarówno kolejnych części serii Deponia, jak i innych gier z katalogu studia.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona